Розслідування "Роттердам плюс" дискредитує Україну в очах міжнародних партнерів – адвокатка

Наталія Дригваль: Ми дуже сподіваємося, що орган досудового розслідування ухвалить єдино можливе законне рішення в цьому випадку – закрити справу
Фото: 112.ua

У слідства у справі "Роттердам плюс" не тільки немає доказів, які б підтверджували провину підозрюваних, але воно зібрало докази, що збитків від застосування формули немає, заявила адвокатка сторони захисту Наталія Дригваль.

Розслідування у справі "Роттердам плюс" може обернутися фіаско для правоохоронної системи та дискредитувати державну владу в очах міжнародних партнерів і донорів України. Про це в ефірі телеканала "112 Україна" заявила адвокатка сторони захисту Наталія Дригваль.

"Ми дуже сподіваємося, що орган досудового розслідування ухвалить єдино можливе законне рішення в цьому випадку – закрити справу. Оскільки в іншому випадку це б повністю дискредитувало інститут президентства в Україні загалом", – зазначила адвокатка.

За її словами, ідеться не тільки про президента Володимира Зеленського, який особисто підписав меморандум із МВФ, де зафіксовано принцип імпортного паритету для визначення ціни на газ, а й про всю державну владу, яка визнала стосовно природного газу цей підхід найефективнішим і найпрогресивнішим.

"Це буде повне фіаско правоохоронної системи. І це буде дискредитація України в очах світової спільноти, європейської спільноти", – додала адвокатка.

За її словами, більш ніж за три роки розслідування НАБУ і САП не надали жодних доказів, що підтверджують завдання збитків, отримання неправомірної вигоди або змови.

"У слідства не тільки немає доказів, які б підтверджували провину підозрюваних. А навпаки, вони зібрали навіть такі докази, такі експертні дослідження, які підтверджують відсутність збитків", – зазначила адвокатка.

Закрити справу, на думку Дригваль, слідству заважають "особисті політичні, професійні амбіції керівників правоохоронних органів".

[MULTIMEDIA][/MULTIMEDIA][MULTIMEDIA_DESCRIPTION]Видео: 112.ua[/MULTIMEDIA_DESCRIPTION]

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу було скасовано 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля й електроенергії для промисловців зросла.

10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія "Центренерго" уклала контракт на купівлю українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованою за формулою "Роттердам плюс".

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою "Амстердам плюс". Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаль затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.