Експерт із пожежної безпеки Любченко: Українським підприємствам потрібно негайно подбати про захист енергетичних підприємств від пожеж Актуально

Важливим є питання обробки будівель спеціальними засобами, які уповільнюють горіння, зазначив експерт
Фото: dsnews.ua

Потрібно негайно адаптувати нормативно-правову базу протипожежного захисту під воєнний стан і перевірити безпекову готовність об'єктів критичної інфраструктури до зимового періоду, вважає експерт з протипожежної безпеки, директор ІПВК "Спецзахист" Денис Любченко. Про це він повідомив у коментарі виданню "Ділова столиця".

"Немає гарантованого захисту як від прильотів, так і проти пожеж, які виникають на підприємствах енергетики через падіння уламків ракет чи дронів. Але зменшити збиток завдяки комплексу активних і пасивних засобів проти вогню – цілком можливо", – каже він.

На думку експерта, найближчим часом варто було б створити спеціальну урядову комісію, яка проведе аудит готовності енергетичних підприємств до зимового періоду загалом і окремо – наявність потрібного протипожежного захисту.

Зокрема, це існування на підприємствах пасивного захисту, який стримає поширення вогню, наявність можливостей для виведення персоналу. Також важливим є питання оброблення будівель спеціальними засобами, які уповільнюють горіння. Окремо підприємства мають бути забезпечені автономними системи гасіння, які здатні працювати навіть під час блекауту, наголошує експерт.

Окремо постало питання забезпечення підприємств критичної інфраструктури сучасним протипожежним обладнанням, яке вже доступне на світовому ринку.

На думку Любченка, українські підприємства потребують безпровідних систем дистанційного контролю гасіння пожеж. Також необхідне спеціальне обладнанні у вибухозахищених корпусах – системи, які гасять пожежі в електричних шафах, на станціях мобільного зв'язку, у транспорті. Треба також подбати про системи автономного протипожежного захисту пультів управління на більшості підприємств, зокрема великих енергетичних об’єктах, включно з атомними станціями.

Це обладнання виробляють компанії з Італії, Великобританії, Німеччини. Для його придбання керівникам і власникам підприємств варто заручитися підтримкою держави, зазначає Любченко.