Енергетична система України працює в штатному режимі – Насалик
Часткова блокада вантажного та залізничного сполучення з окупованими територіями не вплинула на роботу української енергетики, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.
Часткова блокада окупованих територій Донбасу не вплинула на енергетичну систему України, яка знаходиться в дуже хорошому стані. Про це в ефірі "112 Україна" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.
"На сьогоднішній момент енергетична система України працює в штатному режимі. Все обладнання і генерації працюють у штатному режимі. Підготовки, проведеної в опалювальному сезоні 2016–2017 років, не було за останні роки, навіть приблизно ми не підходили до такої хорошої ситуації. Ми відійшли від імпорту російської електроенергії, у 2016 році ми не імпортували електроенергію", – розповів він.
Міністр зазначив, що на сьогодні майже всі атомні блоки українських АЕС працюють.
"Зараз працюють 13 блоків, 14-й блок буквально за тиждень ми запускаємо. Ми збільшили видобуток гідроенергетики, яка дешева у нас, і ми можемо забезпечувати потреби об'єднаної енергосистеми, але, на жаль, у добовому графіку регулювання, тобто покритті піків, беруть участь тільки дві генерації. Це теплова генерація, яка генерується тепловими станціями і ГЕС, і гідроенергетика. Гідроенергетика покриває на 30%, 70% покриває теплова генерація", – пояснив Насалик.
Він додав, що на день Україна споживає близько 40 тис. тонн вугілля антрацитної групи і 1,2 млн тонн – щомісяця (за словами т.в.о. голови компанії "Укренерго" Всеволода Ковальчука, добове споживання антрациту Україною становить 30 тис. тонн, і його треба зменшити до 20 тис. – "ГОРДОН").
"Міністерство не укладає будь-яких договорів на поставку вугілля антрацитної групи, як і іншого вугілля, оскільки це господарська діяльність і це є приватні фірми. На жаль, у нас на сьогодні у розпорядженні міністерства залишилися тільки дві ТЕЦ. Усі інші теплові генерації – вони вже приватизовані і перебувають у приватних руках", – підсумував Насалик.
До цього національна компанія "Укренерго" запропонувала ввести надзвичайний стан в енергетичній сфері.
Дефіцит вугілля на теплостанціях виник у зв'язку з початком товарної блокади окупованих районів сходу України ветеранами АТО з добровольчих підрозділів, які вимагають звільнення заручників.
Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи.
До 26 січня були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області.