"Газпром" планує в 10 разів скоротити транзит через Україну після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку"
Голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер запевнив, що компанія не планує повністю зупиняти транзит через територію України.
Після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів. Про це 3 квітня в ефірі "Первого канала" заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.
За його словами, мова не йде про повне припинення транзиту через територію України, "бо є суміжні держави, є регіони, які розташовані на кордоні з Україною з боку Європи".
"Інша справа – що це обсяги, які будуть, без сумніву, менш значними. Мабуть, мова може йти про 10–15 млрд м&³3; газу на рік", – уточнив Міллер.
"Интерфакс" зазначає, що у 2017 році Україна транспортувала 93 млрд м&³3; російського газу, у 2016 році – 82 млрд м&³3;.
Цього самого дня Міллер, перебуваючи в Анкарі, запевнив, що будівництво першої нитки "Турецького потоку" буде завершено у травні. До цього "Газпром" ліквідував понад 506 км труб через скорочення потужностей "Турецького потоку" з 63 млрд до 31,5 млрд м&³3; на рік.
Проект "Північний потік – 2" передбачає будівництво двох ниток трубопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Почати будівництво другої черги "Північного потоку" планують у 2018 році.
Влада України, США, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.