Путін заявив, що "Північний потік – 2" не є альтернативою українському маршруту для газу
Якщо Україна презентує економічно обґрунтовані параметри використання своєї газотранспортної системи, Росія продовжить співпрацю. Про це заявив президент РФ Володимир Путін, коментуючи будівництво газопроводу "Північний потік – 2".
Проект будівництва газопроводу "Північний потік – 2" суто економічний. Про це на спільній прес-конференції з канцлером Австрії Себастьяном Курцом заявив президент РФ Володимир Путін, якого цитує сайт Кремля.
"Ми є прихильниками реалізації цього проекту, який, без усяких сумнівів, абсолютно деполітизований. Це суто економічний і до того ж суто комерційний проект, тому що учасники проекту рахують свої прибутки, економічні виграші від його реалізації і доходять висновку, що така реалізація доцільна", – сказав російський президент.
За його словами, це "не альтернатива навіть українському маршруту".
"Якщо Україна презентує економічно обґрунтовані параметри використання своєї газотранспортної системи, ми нічого не маємо проти продовження співпраці з Україною. Питання тільки в обсягах прокачування", – заявив Путін.
Він зазначив, що газопроводи типу "Північний потік", "Північний потік – 2" і "Турецький потік" диверсифікують постачання, "покращують якість цих постачань і підвищують стабільність".
"Ми знаємо, що видобуток у Європі падає. Скраплений природний газ не є конкурентоспроможним на європейському ринку, у всякому разі сьогодні це очевидна річ. І найближчого десятиліття так і буде. Тому якщо наші партнери підтримують цей проект, повторюю, ми теж будемо це робити", – підкреслив президент РФ.
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Наявний газопровід "Північний потік" складається з двох ниток довжиною 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна. Він проходить по дну Балтійського моря. "Газпром" почав постачання цим газопроводом у 2012 році.
У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилами ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.
У березні 2016 року вісім країн Євросоюзу (Угорщина, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Естонія та Литва) підписали звернення до Єврокомісії з протестом проти проекту газопроводу. Водночас його будівництво підтримують Німеччина, Франція, Австрія та Нідерланди, пише "Немецкая волна".
Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що в ЄС немає одностайної згоди щодо переговорів із Росією стосовно "Північного потоку – 2".
Розпочати будівництво другої черги газопроводу планують у 2018 році. Орієнтовна вартість проекту – €9,5 млрд.