"Газпром" пообіцяв "усіма способами" захищати свої права у спорі з "Нафтогазом"
Російська компанія "Газпром" заявила, що Стокгольмський арбітраж, який задовольнив позов НАК "Нафтогаз України", по-різному трактував один і той самий аргумент російської та української компаній.
Російська компанія "Газпром" не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу, який задовольнив позов "Нафтогазу України" про недостатні обсяги транзиту газу. Про це з посиланням на заяву компанії повідомляє РБК.
У "Газпромі" зазначають, що "ці самі арбітри" раніше взяли до уваги аргументи "Нафтогазу" про різке погіршення української економіки і невиконання зобов'язань про відбір газу, яке настало слідом за цим. А стосовно російського газового монополіста такий самий аргумент узято до уваги не було, кажуть у "Газпромі".
Російська компанія пояснювала арбітражу зменшення транзиту газу через Україну зниженням закупівель європейськими клієнтами.
Газовий монополіст РФ пообіцяв захищати свої права всіма способами, які не суперечать законодавству.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. "Газпром" повинен виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".
Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз" судяться у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.
22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. В українській компанії повідомили, що вимоги російської сторони щодо умови "бери або плати" на суму $56 млрд повністю відхилили. За інформацією "Нафтогазу", обов'язкові річні обсяги відбору газу знизили більше ніж у 10 разів. Стокгольмський арбітраж ухвалив, що "Нафтогаз" не повинен платити за газ, який "Газпром" нібито постачав на окупований Донбас.
Водночас у "Газпромі" заявили, що суд зобов'язав "Нафтогаз" виплатити суму протермінованої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за протермінування (0,03% за кожен день із 22 грудня 2017 року).
У позовній заяві щодо транзиту "Нафтогаз" вимагав перегляду транзитного тарифу з ретроактивною дією, компенсації за недопостачання та інших змін до контракту про транзит газу.