Гетманцев: Кожному українцеві ми автоматично амністуємо 400 тис. грн, квартиру, будинок і земельну ділянку без подання декларацій
"Кожному громадянину України ми автоматично амністуємо 400 тис. грн без подання декларацій. Вважають, що у вас може бути, окрім ваших "білих" доходів, ще до 400 тис. грн заощаджень, адже ви отримували все життя зарплату. Окрім цього, автоматично амністуємо одну квартиру до 120 м&³2;, будинок до 240 м&³2;, земельну ділянку в межах норм безоплатної приватизації на кожну людину", – сказав він.
Нардеп зазначив, що "людина може покласти заощадження на рахунок і сплатити податок. Але якщо йдеться про поточні життєві витрати, то вони входять у ті самі 400 тис. грн, які амністовано автоматично".
"Жодних надповноважень ні в податкової, ні в інших служб контролю не з'явиться. Почнімо з того, що громадяни не повинні, а мають право скористатися інструментом податкової амністії. Навіть у назві закону зазначено – добровільно. Не читайте корисних і некорисних ідіотів у соцмережах. Амністія – це не ревізія вашого майна. Це привід для кожної людини сісти і звести свій фінансовий баланс. Подивитися, скільки чого є, які джерела надходжень, щодо яких активів у майбутньому можуть виникнути питання, й ухвалити рішення – треба чи ні проходити через амністію. Це можливість отримати документ про легальність походження своїх коштів", – пояснив Гетманцев.
За його словами, "немає й ніколи не буде права у держави запитати у вас, звідки майно – квартира, машина, дача, гроші, діаманти".
"Тим, що ви маєте зараз, ви вільно розпоряджаєтеся. Ніхто вас не обмежує. Однак у разі, якщо ви захочете в майбутньому витратити ваш "чорний" капітал на придбання коштовних речей, такі запитання до вас, звісно, виникнуть. Окрім того, ваші гроші, із яких сплачено податки, і так "білі". Не підлягають амністії. Якщо людина раніше вказувала гроші в декларації або отримувала доходи від податкових агентів зі сплатою податків, вона вже має "білі" кошти", – підкреслив Гетманцев.
Гетманцев: Немає і не буде права у держави запитати, звідки у вас квартира, машина, дача, гроші, діаманти. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
15 липня Рада ухвалила закон про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян через добровільне декларування активів і сплати одноразового збору в бюджет. За проголосувало 243 народні депутати за необхідних 226. Більшість голосів (215) дала фракція "Слуги народу".
Збір зі спеціального декларування передбачено за ставками від 2,5% до 9%. Водночас держава гарантує декларанту звільнення від сплати податкового боргу в разі сплати ним повної суми збору за спеціальною декларацією, нерозголошення даних у декларації (є винятки), а також заборону на використання інформації з декларацій у розслідуваннях і перевірках щодо декларанта і як докази у кримінальних провадженнях проти нього.
Закон про податкову амністію не звільняє від відповідальності за корупцію, заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев 1 липня.
Нацбанк України 6 серпня визначив порядок відкриття і ведення рахунків зі спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, а також банківських металах для одноразового добровільного декларування.
Одноразове добровільне декларування розпочали 1 вересня 2021 року, воно триватиме до 1 вересня 2022 року, уточнили у НБУ.