Гетманцев: На армію ми виділятимемо кошти, навіть якщо грошей не буде ні на що

42% видатків зведеного бюджету йшло в першому півріччі на війну, зазначив Гетманцев
Фото: Данило Гетманцев / Facebook
Фінансування армії для України – абсолютний пріоритет. Про це голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев заявив "РБК-Україна" в інтерв'ю, опублікованому 31 серпня.

"У нас очевидні пріоритети – це армія, і на армію ми виділятимемо кошти постійно, армія завжди буде отримувати те, що необхідно. Навіть якщо грошей не буде ні на що. Це абсолютний пріоритет. Однак я переконаний у тому, що до скорочення надчутливих соціальних видатків не дійде", – сказав він.

За даними нардепа, в першому півріччі 2022 року "42% видатків зведеного бюджету скеровували на війну, десь понад 41% – на соціалку, 8% – на обслуговування боргу".

"Усе інше йде десь на підтримку економіки, десь на ЖКГ, інші програми, які навряд чи фінансуються", – наголосив Гетманцев.

За його словами, завдяки детінізації в Україні відбулося "перевиконання доходів державного бюджету податкової за сім місяців".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато підприємств країни було зруйновано або їх закрили. За прогнозами Нацбанку України, оприлюдненими 18 травня, падіння економіки України на 30% цього року через війну – найоптимістичніший сценарій.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозувало, що у 2022 році падіння економіки України через російське вторгнення становитиме 33%.

Держбюджет 2022 року майже наполовину наповнюють коштом міжнародних грантів та кредитів від зовнішніх партнерів.

8 серпня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав пріоритетами державного бюджету на 2023 рік макрофінансову стабільність, фінансування Збройних сил та підтримку людей.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна через війну потребує $7 млрд фінансової підтримки щомісяця, також він сказав, що зараз щомісячний дефіцит бюджету становить $5 млрд.

За інформацією Міністерства фінансів України, країна за місяць бойових дій у війні з Росією витрачає приблизно $10 млрд.

15 серпня Верховна Рада підтримала збільшення оборонних видатків на 270 млрд грн.