Глава Центрального банку Латвії, якого запідозрили у хабарництві, відмовився йти у відставку
Президент Банку Латвії Ілмар Рімшевіч заявив, що його переслідують латвійські комерційні фінустанови.
Президент Банку Латвії Ілмар Рімшевіч, якого запідозрили у хабарництві, уважає себе жертвою брудної кампанії. Про це він заявив 20 лютого на прес-конференції в Ризі, повідомило "Радіо Свобода".
"Я вирішив не йти у відставку. Я не винен", – підкреслив Рімшевіч, додавши, що його переслідують "деякі латвійські комерційні банки".
Він розповів, що за його затриманням та обвинуваченням у корупції стоять банки ABLV Bank і Norvik. Першому Банк Латвії нібито відмовив у підтримці ліквідності. Водночас правоохоронці заявляли, що кримінальна справа не пов'язана з кредитними установами, які наразі працюють у Латвії, зокрема ABLV Bank і Norvik, нагадало місцеве видання Delfi.
Рімшевіч також повідомив, що наприкінці січня отримав смс із погрозою вбивства і передав цю інформацію у правоохоронні органи.
Фінансист обіймає керівні посади в Банку Латвії з 1992 року. Президентом регулятора він став у 2001 році, його тричі переобирали на цю посаду. Строк повноважень Рімшевіча закінчується у грудні 2019 року, і він заявив, що не планує виставляти свою кандидатуру ще раз.
18 лютого 2018 року Рімшевіча затримали і допитали співробітники Бюро з боротьби та запобігання корупції. Розмір хабара, що фігурує у справі, перевищує €100 тис. Хто саме постраждав від дій банкіра, правоохоронці поки не інформували.
19 лютого главу Центрального банку Латвії відпустили під заставу в розмірі €100 тис. Президент країни Раймонд Вейоніс закликав Рімшевіча піти у відставку.