Сейм Латвії підтримав уведення санкцій проти фігурантів "списку Магнітського"
Парламент Латвії закликав уряд запровадити санкції проти 49 громадян Росії, причетних до корупції, відмивання грошей і порушення прав людини.
Сейм Латвії 8 лютого підтримав законопроект, яким закликав уряд країни ввести санкції проти фігурантів "списку Магнітського". Про це повідомляють на сайті латвійського парламенту.
Сейм закликав заборонити в'їзд до Латвії 49 громадянам Російської Федерації, яких підозрюють у причетності до корупції, відмивання грошей і порушень прав людини.
За словами голови комітету у закордонних справах Сейму Еріка Калниньша, схваливши аналог "закону Магнітського", Латвія наслідує приклад США, Естонії, Канади, Литви та Великобританії, парламенти яких вже запровадили такі санкції. Латвійські парламентарії також закликала країни Ради Європи та НАТО ухвалити такі закони "для зміцнення загальної справедливості та відповідальності".
Юриста консалтингової компанії Firestone Duncan і аудитора фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету, було заарештовано у 2008 році, а у 2009-му він помер у слідчому ізоляторі в Москві у 37-річному віці нібито від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан здоров'я Магнітського, щоб змусити його замовкнути.
У грудні 2012 року у США було ухвалено "закон Магнітського", що вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права у РФ. Спочатку до списку увійшло 18 осіб. "Список Магнітського" кілька разів розширювали, востаннє – у січні 2017 року, коли США занесли в нього голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна і депутата Держдуми Андрія Лугового.
У грудні 2016 року Конгрес США ухвалив "Глобальний закон Магнітського", того самого місяця його підписав президент США Барак Обама. Згідно із законом, президент США може запровадити санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони мають стосунок до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд у США і заморожування активів.
Крім Сполучених Штатів, санкції проти осіб, причетних до порушень прав людини, ввели Канада, Великобританія, Естонія та Литва.