Голова ветеранського фонду: На мікрофінансування здебільшого подаються дружини ветеранів, які відновлюють свій бізнес в інших регіонах
Вона наголосила, що в межах держпрограми на час воєнного стану діє програма підтримки сімей ветеранів, які через воєнні дії були змушені переїхати до інших регіонів країни.
"Це мікрофінансування бізнесу ветеранів і родин ветеранів. На цю програму здебільшого подаються дружини ветеранів, які переїхали в інші регіони. І там відновлюють і продовжують свій бізнес. Ми маємо низку неймовірних історій. Зокрема, Анастасія, яка є дружиною ветерана і внутрішньо переміщеною особою ще з 2014 року. Її центр реабілітації для діток з особливими потребами в Ірпені росіяни розбомбили в березні, але засновниця зараз його відновлює. Дружина ветерана Тетяна відновлює своє виробництво взуття. Такі приклади – добрий сигнал для всіх, хто зараз у лавах Збройних сил: державі небайдуже", – зазначила Калмикова.
За її словами, фонд уже видав понад 300 тис. грн сім'ям ветеранів.
"Зараз відшкодування витрат, які понесли підприємці після 24 лютого, відбувається без конкурсу. Людина подає комплект документів і за умови коректної подачі отримує відшкодування протягом 10 днів", – повідомила Калмикова.
Голова ветеранського фонду: Ветерани вже вклали в Україну сили, час, здоров'я, і вони дуже хочуть будувати країну. Їхня підтримка – наше велике завдання. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Державну бюджетну установу "Український ветеранський фонд" створили в 2021 році при Міністерстві у справах ветеранів України. Фонд розпочав роботу в лютому 2022 року. Його завдання – підтримка ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин загиблих, реабілітація та реінтеграція військових у мирне життя.
7 липня оголосили, що ветерани і члени їхніх сімей, які стали внутрішньо переміщеними особами, зможуть одержати одноразове грошове відшкодування. На підтримку бізнесу ветеранів виділено 10 млн грн.