Голова ветеранського фонду: Багато жінок прийшли до армії після 2014 року, і це призвело до значних змін у секторі безпеки й оборони
"Багато жінок прийшли до армії із 2014 року. І це стало поштовхом до значних змін у гендерній політиці сектору безпеки й оборони. Була велика адвокаційна кампанія, яку проводили "Жіночий ветеранський рух" і "Невидимий батальйон", проводилися дослідження, ініціювалися зміни в нормативно-правових актах. Як результат – сьогодні жінкам дозволено обіймати офіцерські посади, відкрито посади майже по всіх військових спеціальностях. Сьогодні відсоток жінок в українських Збройних силах подекуди вищий, аніж у збройних силах деяких країн НАТО", – заявила Калмикова.
Вона підкреслила, що для неї розмова про гендерну рівність – це насамперед "повага до людини незалежно від статі і про довіру". Цьому сприяє призначення гендерних радників у всіх підрозділах ЗСУ.
Що стосується поширеного переконання, що війна – це чоловіча справа, Калмикова заявила: "Це патріархальне упередження. Я б процитувала тут лідерку жіночого ветеранського руху Андріану Арехту, яка каже, що війна – не жіноча й не чоловіча справа теж. Люди не мають воювати".
Голова ветеранського фонду: Ветерани вже вклали в Україну сили, час, здоров'я, і вони дуже хочуть будувати країну. Їхня підтримка – наше велике завдання. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
За даними Міноборони України, 15% особового складу ЗСУ (31 тис.) складаються із військовослужбовиць. За словами президента Володимира Зеленського, із 2014 року кількість жінок у лавах ЗСУ зросла вдвічі.