Гройсман: Три роки тому 96% місцевих бюджетів були дотаційними
Збільшення доходу місцевих бюджетів за результатами 2016 року становить 50 млрд грн, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Три роки тому 96% місцевих бюджетів в Україні були дотаційними. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час дискусії з питань децентралізації, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Він зазначив, що 1 квітня виповниться три роки від ухвалення урядом стратегії щодо децентралізації.
"Ми стикалися з першого дня з критикою того, що не потрібно нічого змінювати, що треба все залишити як є. Але якщо б вони подивилися на реальне життя. Якщо б вони поїхали до села, района, міста і подивилися, що 96% бюджетів місцевого самоврядування були дотаційними... А що таке дотаційний? Це кожен бюджет стояв на колінах", – заявив прем'єр.
Гройсман додав, що вважає успішною фінансову децентралізацію в Україні.
"Ми провели фінансову децентралізацію, і вона є успішною, оскільки кількість бюджетів, які були хронічно дотаційними, знизилася майже на 25%. Ми маємо вже від цих змін збільшення місцевих бюджетів кожен рік на 50%, це 2015–2016 роки, а у 2017 році ми бачимо збільшення ще на 25%... Ми маємо за результатами 2016 року 50 млрд грн плюс до місцевих бюджетів", – сказав прем'єр.
Наприкінці вересня 2016 року Гройсман заявляв, що в проекті бюджету на 2017 рік повністю збережена "уся фінансова децентралізація", за рахунок якої регіони будуть отримувати гроші безпосередньо з держбюджету.
28 грудня на сайті Верховної Ради опублікували затверджений і підписаний президентом закон України "Про державний бюджет на 2017 рік". Документ набув чинності 1 січня 2017 року. У ньому передбачено підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн. Закон передбачає зростання реального ВВП на 3% цьогоріч (до 2,585 трлн грн), а також споживчу інфляцію на рівні 8,1%.
Підписуючи закон про бюджет, президент Петро Порошенко заявив, що проведення реформи децентралізації зумовило істотне зростання місцевих бюджетів і їхніх можливостей. За його словами, бюджети розвитку місцевих громад зросли у п'ять–шість разів.