Імпорт 80% електроенергії для підприємств призведе до втрати конкурентоспроможності – Український союз промисловців і підприємців
Ініціатива Кабінету Міністрів, яка передбачає, що підприємства мають імпортувати 80% електроенергії від свого споживання, може мати серйозні наслідки для діяльності підприємств. Вони можуть зіткнутися із численними труднощами й втратою конкурентоздатності. Таку думку в коментарі "Мінпрому" висловив президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.
Він наголосив, що підприємства, які не зможуть імпортувати електроенергію, залишаться незахищеними від примусових вимкнень, що негативно вплине на виробничі процеси.
"Окрім того, імпорт електроенергії може бути дорожчим, ніж внутрішнє постачання. Бізнес може зіткнутися з підвищенням витрат, що негативно вплине на їхню конкурентоспроможність і фінансову стабільність", – зазначив Кінах.
З огляду на це, Український союз промисловців і підприємців виступає за розроблення спільної програми з урядом, енергогенерувальними компаніями, бізнес-асоціаціями, експертами й профільними інституціями. Метою цієї програми має бути залучення інвестицій для модернізації енергетичної інфраструктури, що позитивно вплине на енергетичний сектор України в довгостроковій перспективі.
Контекст:
Кабмін ухвалив зміни до постанови, згідно з якими будь-який промисловий об'єкт зобов'язаний імпортувати 80% електроенергії для своїх потреб, писало "Суспільне". "Укренерго" зі свого боку гарантує промисловості ще 20%.
Бізнес висловився проти цієї ініціативи, оскільки ціна за доправлення електроенергії через кордон значно зросте й підприємствам буде простіше зупинитися, ніж імпортувати.