В "Укренерго" заявили, що хочуть уникнути появи нових боргів перед "зеленими" інвесторами

Компанія очікує, що за результатами перевірки діяльності вона отримає додаткові ресурси на погашення заборгованостей
Фото: ua-energy.org

Компанія "Укренерго" хоче уникнути появи нових боргів під час розрахунків за послугу зі збільшення частки електроенергії з поновних джерел. Про це під час засідання парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ заявив в.о. фінансового директора НЕК "Укренерго" Олег Скрипник. Трансляцію вели на YouTube-каналі комітету.

"У нас у тарифі на сьогодні передбачено 12,3 млрд грн без ПДВ. Є передбачення, що цієї суми не вистачить для покриття всієї вартості послуги за рік. Сьогодні сума потенційних актів наближається до цієї суми", – сказав Скрипник.

За його словами, компанія очікує, що за результатами перевірки діяльності вона отримає додаткові ресурси на погашення заборгованостей, зокрема й на балансувальному ринку.

"З початку року приріст боргу на балансуючому склав більше ніж 0,5 млрд грн, і відповідно так збільшився наш борг", – додав фінансовий директор.

Він також повідомив, що компанія за 2024 рік заплатила понад 19 млрд грн для виконання поточних платежів і погашення минулих боргів за послугу зі збільшення частки електроенергії з поновних джерел.

"Ми підписали акти за 16 місяців. Це дозволило сплатити (ДП "Гарантований покупець"."ГОРДОН") значну частину коштів. Зараз ми платимо в рамках отриманих коштів за квітень і травень", – зазначив Скрипник.

Контекст:

Видання ExPro писало, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планує підвищити тариф "Укренерго" на передання електроенергії на 19% порівняно із чинним – до 628,65 грн за МВт-год.

Українська вітроенергетична асоціація у травні закликала уряд знайти фінансовий ресурс для "Енергоатому" – кредити або облігації, щоб обнулити весь борговий ланцюжок – ДП "Гарантований покупець", постачальників універсальних послуг, операторів систем розподілу, "Укренерго" й виробників із поновних джерел енергії, заборгованість перед якими становить 17 млрд грн.

За даними "Гарантованого покупця", недоплата "Енергоатому" за фінансування пільгових тарифів на електроенергію для населення в березні 2024 року становила 0,7 млрд грн, у квітні – 0,5 млрд грн, у травні – 10,1 млрд грн.