Імпорт сировини та обладнання потрібно розвантажувати від усіх податків і зборів, а не навпаки – економіст

Віктор Галасюк: 10-відсотковий податок на купівлю валюти для будь-якого імпорту погана ідея
Фото: Viktor Halasiuk / Facebook
Новий податок на імпорт, запровадження якого ініціює уряд, – погана ідея, адже промисловості доведеться витрачати додаткові кошти на придбання сировини та обладнання. Про це заявив у своєму Facebook економіст, президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк.

"10-відсотковий податок на купівлю валюти для будь-якого імпорту – погана ідея. Узагалі імпорт сировини та обладнання (особливо яке не виробляється в Україні) потрібно розвантажувати від усіх податків і зборів, щоб стимулювати внутрішнє виробництво, а не навпаки", – наголосив експерт.

Водночас, на його думку, варто було б тимчасово оподаткувати некритичну імпортну продукцію кінцевого споживання – це дало б і позитивний фіскальний ефект, і стимул для переробної промисловості України.

"Але перелік такої продукції треба формувати дуже обережно. Ніяких однакових умов для всіх товарів і послуг тут бути не може. Звісно ж, тут мова вже йтиме про тимчасові мита на окремі товарні позиції, а не про загальне оподаткування купівлі валюти. І це вже зовсім інший механізм", – наголосив економіст.

Контекст:

3 серпня заступник голови податкового комітету Верховної Ради, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив, що у Мінфіні розробляють законопроєкт про податок у розмірі 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг. Напередодні введення нового податку анонсував міністр фінансів України Сергій Марченко.

Запровадження цього збору підтримує Нацбанк України, але критикує Європейська бізнес-асоціація.

Перш ніж вводити податок на імпорт, треба оцінити всі ризики, зазначив глава Мінфіну Сергій Марченко.

Міністерство економіки розглянуло проєкт щодо запровадження податку 10% на купівлю валюти та виступило проти його запровадження. У своєму листі відомство зазначило, що новий податок прискорить зростання цін в Україні та призведе до падіння обсягів виробництва.