Індія має намір дотримуватися стелі цін на російську нафту – Bloomberg

Стелю цін на російську нафту країни Заходу ввели у грудні 2022 року
Фото: pixabay.com
Індія має намір дотримуватися стелі цін на російську нафту в розмірі $60 за барель, яку ввела низка країн як санкції за вторгнення в Україну. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє 12 березня агентство Bloomberg.

Автори матеріалу зазначають, що офіційно представники влади Індії не повідомляли про підтримку антиросійських санкцій і обмежень ціни, але Нью-Делі вирішило не порушувати санкцій, зокрема не купувати у РФ нафту дорожче ніж $60 за барель.

За даними агентства, у кулуарах саміту G20, який відбувався в Індії, докладно обговорили це питання за участю США та інших країн "Великої сімки", і "вони, схоже, задоволені" ситуацією, яка склалася.

Аналітики наголошують, що намір Індії дотримуватися цінової стелі й далі купувати нафту в Росії відбувається на тлі побоювань, що порушення санкцій можуть призвести до "тимчасових обмежень" потоків сировини.

Протягом останніх місяців "залежна від імпорту Індія" скористалася можливістю купувати нафту з РФ зі знижкою, зокрема з метою боротьби з інфляцією. Bloomberg пише, що ще рік тому Індія майже не купувала російської нафти, але РФ була змушена переспрямувати цей товар із європейського ринку на азійський і погоджуватися на пристойні знижки.

Президент РФ Володимир Путін у грудні 2022 року заборонив продаж нафти країнам, які ввели стелю цін на неї.

6 березня спеціальний координатор президента США з міжнародних енергетичних питань Амос Хохштайн заявив, що стеля цін для нафти з Росії працює добре.

Контекст:

На початку грудня 2022 року країни – члени "Групи семи", а також Австралія та ЄС ввели обмеження цін на російську нафту, установивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни ввели цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 для дизельного палива і $45 – для різних мастил.

Через обмеження ціни на сиру нафту Росія втрачає $172 млн щодня, писало агентство Bloomberg із посиланням на звіт Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Після того, як обмеження поширили і на нафтопродукти, РФ втрачатиме ще більше $280 млн на день.

Росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка Росії на світовому енергетичному ринку до 2030 року скоротиться із 20% до 13%. Отже, Кремль втратить приблизно $1 трлн експортних доходів, зазначала "Русская служба ВВС".