Іноземний інвестор через суд змушений був зупинити купівлю спиртзаводу в Україні

Компанія була змушена звернутися до суду
Фото: depositphotos.com
За даними компанії СП Zernoff, під час огляду Марилівського МПД держпідприємства "Укрспирт" з'ясували, що на підприємстві не було цінного обладнання – котлів, вентиляторів, вологомірів, а об'єкти нерухомості не відповідали опису.

Переможець аукціону з продажу об'єкта малої приватизації Марилівського МПД держпідприємства "Укрспирт", молдовська компанія СП Zernoff, звернулася до суду з позовом до Фонду держмайна України через суттєві розбіжності фактичної кількості майна із заявленим в електронному лоті. Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 11 січня 2021 року, пишуть "Українські новини".

За даними компанії, під час огляду спиртзаводу на підприємстві не виявили обладнання – котлів, вентиляторів, вологомірів, а об'єкти нерухомості не відповідали опису.

"Станом на дату подачі позову проданий позивачу об'єкт приватизації фактично не відповідає переліку майна, описаного в договорі та інформаційному повідомленні, опублікованому раніше в електронній торговій системі", – ідеться в рішенні суду.

У позові компанія просила суд зменшити вартість товару згідно з договором купівлі-продажу, а також подала заяву про забезпечення позову. Суд задовольнив прохання інвестора зупинити операцію, згідно з якою до держбюджету України мало надійти 144 млн грн.

"Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність у тому, що заявлені на приватизацію об'єкти не відповідають тому, що там є насправді. Ми дуже засмучені, що партнерство із цього проєкту доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності", – заявив співвласник СП Zernoff Юрій Дячук.

Як пише агентство, минулого тижня ТОВ "Регіон комплект", переможець аукціону з приватизації Кобиловолоцького заводу "Укрспирту", відмовилося від угоди через борги самого "Укрспирту".

"При таких обставинах законні права покупця вступити в право власності на придбане майно можуть бути відстрочені на невизначений термін через боргові зобов'язання самого ДП "Укрспирт" перед третіми особами, які не зазначені в договорі купівлі-продажу. У зв'язку із цим вимагаємо розірвати договір малої приватизації об'єкта ДП "Укрспирт" і повернути гарантійний платіж у розмірі 2,5 млн грн", – ідеться в листі компанії до Фонду держмайна України.

1 липня набув чинності закон, який скасував державну монополію на виробництво спирту. У вересні 2020 року Фонд держмайна повідомив, що починає приватизацію підприємств спиртової галузі.