"Ринок чекав цього давно". Фонд держмайна вперше виставив на продаж майно спиртзаводу
Очільник Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко повідомив, що на першому етапі ФДМ планує продати на аукціонах 12 об'єктів, які складаються з окремого майна спиртзаводів.
15 вересня на майданчику "ProZorro.Продажі" розмістили оголошення про продаж окремого майна держпідприємства "Немирівський спиртзавод".
Як зазначено в описі до лота, ідеться про майно Немирівського місця ведення діяльності та зберігання спирту, розташованого в місті Немирів і на території Медвежанської сільської ради Вінницької області.
Очільник Фонду держмайна України (ФДМ) Дмитро Сенниченко у Facebook повідомив, що із цього об'єкта розпочинають масштабну приватизацію спиртзаводів.
"Державна монополія на виробництво спирту – більше не українська реальність. Ринок чекав цього давно, критично потребуючи детінізації і демонополізації. І от 12 серпня Кабмін затвердив необхідну для цього програму реформування і розвитку спиртової галузі на 2020–2023 роки. Тому Фонд держмайна переходить до реалізації найважливішого аспекту програми – приватизації підприємств, що входять до ДП "Укрспирт" і державного концерну "Укрспирт", – написав він.
За словами Сенниченка, на першому етапі у ФДМ надійшло 12 об'єктів, що складаються з окремого майна спиртзаводів. За його словами, перший аукціон відбудеться 15 жовтня – за місяць після його оголошення.
"Панове інвестори, для приватизації державних спиртзаводів створено найсприятливіші умови. До літа 2021 року спирт в Україні можна буде виробляти виключно на спиртзаводі, купленому в держави на приватизаційному аукціоні. Адже закон передбачає, що дозволи на будівництво і введення в експлуатацію нових підприємств із виробництва спирту надаватимуться тільки з 1 липня 2021 року. На цей час у вас усі переваги перед тими, чий спиртовий бізнес поки лишень у планах. Більше того, держава захистила українського виробника обмеженням імпорту спирту в Україну, яке діятиме до 1 січня 2024 року. Так що, панове інвестори, нічого не плануйте на жовтень. Графік аукціонів буде досить щільним – по два в тиждень", – додав він.