Кабмін України дозволив підприємцям у селах не використовувати касові апарати

Рішення Кабміну не стосується тих, хто торгує підакцизними товарами
Фото: depositphotos.com
Уряд звільнив підприємців, які торгують у сільській місцевості, від обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів). Про це повідомила пресслужба Кабміну 23 грудня.

Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що рівень доходів підприємців у селах значно менший, ніж у містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився.

"Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. В той же час використовувати програмні РРО як альтернативу не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним інтернетом або його відсутність у селах. Тож уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників, і надати їм можливість не застосовувати у своїй діяльності РРО", – сказала Свириденко.

Відповідно до рішення Кабміну, від обов'язкового застосування РРО звільняють суб'єктів господарювання, які продають уроздріб товари (крім підакцизних товарів) на території села за умови неперевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

Контекст:

Верховна Рада 20 вересня 2019 року ухвалила законопроєкт, який зобов'язує ФОП використовувати реєстратори розрахункових операцій (як звичайні POS-термінали, так і програмні). Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями з другої до четвертої групи мала набути чинності з 1 січня 2021 року.

Після акцій протесту ФОП Верховна Рада ухвалила закон про відтермінування використання касових апаратів. Відповідно до закону, застосування знижених фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО під час проведення розрахункових операцій було продовжено до 1 січня 2022 року.

Цього року підприємці й далі протестували, вимагаючи зберегти спрощену систему оподаткування, але Рада провалила відповідне голосування. Додаткове відтермінування РРО відмовилася підтримувати монобільшість.

Тож із січня 2022 року платники єдиного податку другої – четвертої груп, які проводять розрахунки готівкою, мають застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій, нагадують у Кабміні.