Кабмін передав в управління "Нафтогазу" 172 заправки Glusco, це допоможе в розв'язанні проблеми з дефіцитом пального – Шмигаль

Шмигаль: Позиція тут чітка: а ктиви Росії та пов'язаних із нею компаній в Україні мають перейти нашій державі
Фото: kmu.gov.ua
Кабінет Міністрів України своїм рішенням передав в управління НАК "Нафтогаз України" 172 заправки мережі Glusco, яку пов'язували з підозрюваним у держзраді нардепом від "Опозиційної платформи – За життя" Віктором Медведчуком.

Про це пресслужба уряду повідомила 13 травня.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, уряд зробив це, виконуючи рішення суду.

"У нас є рішення суду, яке передбачає передачу відповідного майна державі. Ми його виконуємо. Позиція тут чітка: активи Росії та пов’язаних із нею компаній в Україні мають перейти нашій державі і працювати на благо нашої країни та всіх українців", – сказав прем'єр.

Він зазначив, що це рішення допоможе в розв'язанні проблеми з дефіцитом пального в Україні, яка виникла, зокрема, унаслідок знищення Росією приблизно 15 українських нафтобаз.

Контекст:

У березні 2021 року Служба безпеки України заявила про викриття масштабної схеми тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів та масштабні обшуки по всій країні. Джерело видання "ГОРДОН" у правоохоронних органах повідомляло, що йдеться про мережу Glusco.

11 березня на трьох нафтобазах та 105 автозаправних комплексах мережі ТОВ "Глуско Рітейл" провели обшуки в межах кримінального провадження. У Glusco називали дії правоохоронців "неприпустимими", а обвинувачення – "абсурдними".

14 червня пресслужба Державної фіскальної служби повідомила, що ДФС наклала арешт на корпоративні права групи компаній, яка завозила нафтопродукти із РФ. "РБК-Україна" написало, що йдеться про мережу АЗС Glusco.

На початку липня один із топменеджерів мережі АЗС Glusco повідомив про відновлення її роботи з новим власником, яким нібито стала державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR. Однак цю інформацію 10 липня спростував секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов. Він сказав, що санкції проти Медведчука діють у повному обсязі. Пізніше повідомлення про купівлю мережі спростувала і SOCAR.

6 грудня мережа повідомила про зміну власника – 100% акцій Glusco купив бізнесмен із Греції Дімитріос Аніфантакіс. Цей бізнесмен був топменеджером російського Лукойлу, але, як пише LIGA.net, заявляє, що не має зв'язків із компанією з 2020 року. У Glusco повідомляли, що компанія володіє чотирма нафтобазами та понад 100 АЗС.