Кабмін збирається повернути в держбюджет із місцевих бюджетів 4% ПДФО

Кабмін хоче повернути 4% ПДФО у держбюджет
Фото: depositphotos.com

Кабінет Міністрів проситиме Верховну Раду не продовжувати норми, згідно з якою органи місцевого самоврядування отримують додаткові 4% податку на доходи фізичних осіб. Про це йдеться в постанові №751 від 28 червня про ухвалення бюджетної декларації на 2025–2027 роки, опублікованій на сайті Кабміну.

"У показниках дохідної частини бюджетної декларації на середньостроковий період вже враховано такі пропозиції щодо внесення змін до бюджетного й податкового законодавства в частині зарахування доходів до державного бюджету та їх збільшення: відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4%, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, за рахунок відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету", – ідеться в документі.

Згідно з поданими розрахунками, це зумовить збільшення доходів загального фонду державного бюджету на 11,4 млрд грн 2025 року, на 15,9 млрд грн 2026-го й 18,7 млрд грн 2027 року. Відповідно скоротяться місцеві бюджети.

Контекст:

30 вересня 2021 року на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад підписали меморандум, згідно з яким тарифи на тепло й гарячу воду в Україні взимку 2021–2022 років не зростатимуть і становитимуть 7,4 грн за 1 м&³3; для населення і 13,6 грн за 1 м&³3; для бюджетних установ. Меморандум було підписано між Кабміном, НАК "Нафтогаз України", Асоціацією міст України й Палатою місцевих влад конгресу.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль тоді пояснив, що держава спрямує до місцевих бюджетів 4% податку на доходи фізосіб (не менше ніж 11 млрд грн), а також у місцевих бюджетах залишать 13,44% від акцизу на пальне.

Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, ухвалила звернення до президента, Кабміну й Верховної Ради щодо необхідності збереження "військового" ПДФО у місцевих бюджетах. В АМУ наголосили, що громади витрачають на допомогу ЗСУ й безпеку для жителів набагато більше коштів, ніж отримують від "військового" ПДФО. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни, зазначили в асоціації.