Зеленський підписав закон про військовий ПДФО
Президент України Володимир Зеленський 17 листопада підписав закон "Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України" (про військовий ПДФО – податок з доходу фізичних осіб). Про це свідчить картка відповідного законопроєкту №10037 на сайті Верховної Ради.
"Повернуто з підписом від президента України", – ідеться в картці.
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт у другому читанні 8 листопада. Згідно з документом, доходи дорожнього фонду у 2024 році переводять у загальний фонд державного бюджету і спрямовують на потреби оборони. Військовий ПДФО з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, у якому буде скасовано воєнний стан, зараховують до державного бюджету.
З 1 жовтня до 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовують до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Державній службі спецзв'язку та захисту інформації на дрони (13 млрд грн) і Міністерству оборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).
З 1 січня і до 31 грудня року, у якому припинено або скасовано воєнний стан, військовий ПДФО розподілятимуть у таких пропорціях: 45% – Держслужбі спецзв'язку на дрони, 45% – Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів і зброї та 10% – розпорядникам сектору безпеки й оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (приблизно 10 млрд).
Група депутатів і експертів критикувала законопроєкт про військовий ПДФО у тому вигляді, у якому Раді пропонували його схвалити. Асоціація міст України 5 вересня ухвалила звернення до президента, Кабміну та Верховної Ради про необхідність збереження військового ПДФО у місцевих бюджетах. В АМУ стверджували, що громади витрачають на допомогу ЗСУ й безпеку для жителів набагато більше коштів, ніж отримують від військового ПДФО.