Київський суд відмовився розірвати договір про продаж "Укртелекому"
Фонд держмайна України в Госпсуді Києва стверджував, що фірма ЕСУ не виконала зобов'язання інвестувати в куплений нею "Укртелеком" $450 млн, але результати аудиторських перевірок не підтвердили цієї інформації.
7 листопада Господарський суд Києва відхилив позов Фонду державного майна України (ФДМУ) до фірми ЕСУ про розірвання договору про купівлю 92,79% акцій компанії "Укртелеком". Рішення про це було опубліковано в Єдиному держреєстрі 20 листопада.
Суд також відмовився на прохання ФДМУ стягувати з ЕСУ пеню в розмірі трохи більше ніж 2,17 млрд грн.
Аргументом для розірвання договору, на думку Фонду держмайна, є невиконання ЕСУ зобов'язання інвестувати в "Укртелеком" суму не менше ніж $450 млн. Проте результати аудиторських перевірок, надані суду, не підтверджують цього.
Фірма ЕСУ подавала зустрічний позов до ФДМУ – про визнання припиненим зобов'язання за договором через неможливість його виконання. Суд цей позов відхилив.
У травні 2011 року Фонд держмайна продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської компанії EPIC – фірмі ЕСУ – за 10,5 млрд грн. Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ мільярдера Ріната Ахметова.
У жовтні 2017 року Господарський суд Києва розірвав договір із компанією ЕСУ про купівлю-продаж акцій "Укртелекому", повернувши телекомунікаційну компанію у власність держави. У грудні того ж року Київський апеляційний господарський суд залишив рішення суду першої інстанції без змін.
У липні 2018 року Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу компанії ЕСУ і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.