Клімкін: Саме українці рятують конкурентоспроможність економіки Польщі
Міністр закордонних справ Павло Клімкін підкреслив, що протягом двох років тільки 88 українців набули в Польщі статусу біженця, водночас майже 300 тис. громадян України дістало дозволи на роботу, понад 2 млн – польські візи.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін на сторінці у Twitter назвав дуже привабливим для польської економіки співвідношення українців, які протягом останніх двох років набули в цій країні статусу біженця і тих, хто поїхав туди працювати.
"Біженці – це категорія міжнародного права. Їм потрібно допомагати. За два роки такий статус у Польщі отримали 88 українців. При цьому майже 300 тис. одержали дозвіл на роботу, а більше 2 млн – візи, витративши кілька мільярдів євро (польська статистика). Мені, як математику, таке співвідношення видається дуже симпатичним для польської економіки. Навіть не враховуючи те, що саме українці рятують конкурентоспроможність економіки Польщі", – зазначив він.
Спікер польського уряду Йоанна Копчинська 30 грудня заявила, що Польща тривалий час приймала "біженців з України", де йде війна. За словами Копчинської, створюється враження, що Єврокомісія не помітила цього кроку.
Посольство України в Польщі 31 грудня 2017 року заявило, що протягом 10 місяців 2017 року статусу біженця в Польщі набули 56 українців, а 175 українцям надали статус особи, яка потребує додаткового захисту. У 2016 році статус біженця надали 32 українцям, а 64 визнано особами, які потребують додаткового захисту.
1 січня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна приймає десятки або сотні тисяч українських біженців, і це допомагає знизити напругу на сході ЄС.
3 січня він сказав, що Польща останнім часом прийняла 1,5 млн українців.