Компанія, яка фігурувала у скандалі з "яйцями по 17 грн", продала Міноборони яблука по 51 грн – ЗМІ
Продукцію надіслали 8 березня, пише журналістка. Військовий, який приймав товар, ознайомившись зі змістом видаткової накладної, відмовився приймати товар і написав рапорт.
За її словами, чоловік був із регіону, де вирощують яблука, і знав, що продають їх господарства по 10 грн. Військові сходили до магазину і сфотографували ціни на яблука – 17 грн і 28 грн, пише журналістка.
У Facebook вона уточнила, що фото їй передали з військової частини. Також журналістка опублікувала фото накладної на привезені військовим яблука й ціни на яблука в магазинах.
Міністерство оборони України 28 лютого заявило, що 20 лютого у вісім договорів на закупівлю послуги з організації харчування для українських військовослужбовців внесли зміни. Заява й каталоги із цінами на продукцію – додатки до договорів – опублікували на сайті міністерства.
В опублікованих контрактах є така ціна на один із видів яблук. Інші коштують дешевше, найнижча ціна в документах – 25,50 грн.
Згідно з висновками експертизи Національного наукового центру "Інститут судових експертиз імені заслуженого професора М. С. Бокаріуса", ціна 51 грн відповідає верхньому порогу ринкових цін, які можуть становити від 15,50 грн до 51 грн.
Контекст:
21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року міністерство нібито закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.
ТОВ "Актив компані", про контракт із яким йшлося у статті, 22 січня виступило з офіційною позицією щодо цього. У компанії спростували завищення цін і пояснили, чому порівняння ціни на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю послуги у контракті – неправильне й маніпулятивне.
Міністерство оборони також опублікувало свою позицію. У відомстві вважають, що інформацію про закупівлю поширюють "з ознаками умисних маніпуляцій" і вона вводить в оману.
Згодом у Міноборони заявили, що відбулася "звичайна технічна помилка", відомство зараз проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності й готує додаткові угоди щодо постачання. Міністр оборони додав, що документа, опублікованого у ЗМІ, "ще не існує" і "жодної копійки по ньому не витрачено".
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що у Міноборони і ЗСУ – "нульова толерантність до корупції".
2 лютого ДБР заявило про затримання п'ятьох осіб за підозрою в постачанні харчування військовим "на папері".