Конгрес США затвердив тимчасове скасування межі держборгу і запобіг дефолту

Шумер оголосив, що дефолту вдалося уникнути
Фото: ЕРА
Сенат Конгресу США 1 червня слідом за Палатою представників підтримав законопроєкт про зупинення ліміту національного боргу до 1 січня 2025 року. Про це повідомив Reuters.

Рішення Сенат ухвалив голосуванням у співвідношенні голосів 63 проти 36.

"Сьогодні ввечері ми уникаємо дефолту", – заявив лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер.

Агентство зазначає, що дефолт міг статися в Сполучених Штатах уже 5 червня.

Конгрес своїм рішенням скасував стелю держборгу США в розмірі $31,4 трлн.

Палата представників підтримала цей законопроєкт 31 травня.

Контекст:

Коли в січні США досягли максимуму боргу в розмірі $31,4 трлн, міністерка фінансів Джанет Єллен заявила, що Сполучені Штати можуть оголосити дефолт за федеральним боргом до 1 червня, якщо Конгрес не підвищить або не зупинить дії ліміту боргу.

Бюджетне управління Конгресу також переглянуло свою оцінку щодо граничного боргу. "Оскільки податкові надходження за квітень були меншими, ніж очікувало бюджетне управління Конгресу в лютому, ми тепер оцінюємо, що є значно більший ризик того, що в казначейства закінчаться кошти на початку червня", – повідомив голова відомства Філ Свагель.

Президент США Джо Байден 21 травня заявив, що Сполучені Штати "ніколи не оголошували дефолту за своїми боргами й цього ніколи не буде".

27 травня Єллен встановила крайній строк підвищення ліміту державного боргу 5 червня, заявивши, що уряд оголосить дефолт, якщо Конгрес не скасує стелі держборгу в розмірі $31,4 трлн.

28 травня Білий дім повідомив, що між адміністрацією президента США і Конгресом досягнуто попередньої угоди про підвищення граничного рівня державного боргу.