Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт про тимчасове скасування межі держборгу
Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт про зупинення ліміту національного боргу до 1 січня 2025 року. Про це повідомив канал CNN.
Документ підтримало 314 конгресменів, 117 були проти. За законопроєкт, зокрема, проголосувало 149 республіканців і 165 демократів, проти – 71 республіканець і 46 демократів.
Тепер проєкт має ухвалити Сенат, потім його передадуть на підпис президенту США Джо Байдену.
Канал зазначив, що в Сенаті будь-який законодавець може затримати швидке голосування і поки що невідомо, коли відбудеться остаточний розгляд.
CNN повідомив, що зупинення ліміту боргу до 2025 року знімає загрозу дефолту до президентських виборів. Окрім обмеження боргу законопроєкт обмежує витрати, не пов'язані з обороною, розширює вимоги до роботи для деяких отримувачів продовольчих талонів і повертає деякі фонди допомоги COVID-19.
Коментуючи голосування Конгресу, Байден, якого цитує пресслужба Білого дому, заявив, що Палата представників "зробила важливий крок уперед, щоб запобігти першому в історії дефолту й захистити важко зароблене історичне відновлення нашої країни".
За його словами, ця бюджетна угода є двопартійним компромісом.
"Жодна зі сторін не досягла всього, чого хотіла. Це відповідальність управління. [...] Ця угода є гарною новиною для американського народу й американської економіки. Вона захищає пріоритети й досягнення останніх двох років, зокрема історичні інвестиції, які створюють гарні робочі місця по всій країні.[...] Воно захищає важливі програми, на які розраховують мільйони працьовитих сімей, студентів і ветеранів", – заявив він.
Байден закликав Сенат ухвалити проєкт якнайшвидше.
Контекст:
Коли в січні США досягли максимуму боргу в розмірі $31,4 трлн, міністерка фінансів Джанет Єллен повідомила Конгресу, що готівки й надзвичайних заходів має вистачити щонайменше до початку червня. Водночас вона попередила, що у прогнозі є значна невизначеність. За оцінками аналітиків, так звана дата Х, коли США оголосять дефолт, настане влітку або на початку осені, зазначає CNN.
На початку травня Єллен заявила, що Сполучені Штати можуть оголосити дефолт за федеральним боргом до 1 червня, якщо Конгрес не підвищить або не зупинить дії ліміту боргу.
Бюджетне управління Конгресу також переглянуло свою оцінку щодо граничного боргу. "Оскільки податкові надходження за квітень були меншими, ніж очікувало бюджетне управління Конгресу в лютому, ми тепер оцінюємо, що є значно більший ризик того, що в казначейства закінчаться кошти на початку червня", – повідомив голова відомства Філ Свагель.
Як уточнює ВВС, із 1960 року США 78 разів підвищували або переглядали стелю боргу. Наразі вона становить $31,4 трлн. Якщо до червня розмір боргу сягне цієї позначки, то Сполучені Штати більше не зможуть позичати гроші. Дефолт, якщо його оголосять, стане першим в історії США. BBC пише, що це "може змінити світові фінансові ринки і зруйнувати довіру до США як глобального ділового партнера".
Президент США Джо Байден 21 травня заявив, що Сполучені Штати "ніколи не оголошували дефолту за своїми боргами й цього ніколи не буде".
28 травня Білий дім повідомив, що між адміністрацією президента США і Конгресом досягнуто попередньої угоди про підвищення граничного рівня державного боргу.