У Білому домі впевнені, що угода про скорочення видатків не вплине на фінансування допомоги для України

У Білому домі запевнили, що на підтримку України угода щодо держборгу не вплине
Фото: depositphotos.com
У Білому домі впевнені, що угода в Конгресі США між Демократичною та Республіканською партіями щодо підвищення ліміту держборгу і скорочення видатків не призведе до зменшення фінансування України.

Про це на брифінгу 30 травня заявила директорка офісу управління й бюджету Шаланда Янг, повідомила пресслужба адміністрації президента США.

На запитання, чи очікує вона, що ця двопартійна угода якось вплине на здатність адміністрації отримати більше фінансування для України, Янг відповіла: "Ні".

Контекст:

Коли в січні США досягли стелі боргу в розмірі $31,4 трлн, міністерка фінансів Джанет Єллен повідомила Конгресу, що готівки й надзвичайних заходів має вистачити щонайменше до початку червня. Водночас вона попередила, що у прогнозі є значна невизначеність. За оцінками аналітиків, так звана дата Х, коли США оголосять дефолт, настане влітку або на початку осені, зазначає CNN.

На початку травня Єллен заявила, що Сполучені Штати можуть оголосити дефолт за федеральним боргом до 1 червня, якщо Конгрес не підвищить або не зупинить дії ліміту боргу.

Бюджетне управління Конгресу також переглянуло свою оцінку щодо граничного боргу. "Оскільки податкові надходження за квітень були меншими, ніж очікувало бюджетне управління Конгресу в лютому, ми тепер оцінюємо, що є значно більший ризик того, що в казначейства закінчаться кошти на початку червня", – повідомив глава відомства Філ Свагель.

Як уточнює ВВС, з 1960 року США 78 разів підвищували або переглядали стелю боргу. Наразі він становить $31,4 трлн. Якщо до червня розмір боргу сягне цієї позначки, то Сполучені Штати більше не зможуть позичати гроші. Дефолт, якщо його оголосять, стане першим в історії США. BBC пише, що це "може змінити світові фінансові ринки і зруйнувати довіру до США як глобального ділового партнера".

Президент США Джо Байден 21 травня заявив, що Сполучені Штати "ніколи не оголошували дефолту за своїми боргами, і цього ніколи не буде".

27 травня Єллен встановила крайній строк підвищення ліміту державного боргу на 5 червня, заявивши, що уряд оголосить дефолт, якщо Конгрес не підвищить стелі держборгу до $31,4 трлн.

28 травня Білий дім повідомив, що між адміністрацією президента США й Конгресом досягнуто попередньої угоди про підвищення граничного рівня державного боргу.