Країни НАТО мають збільшити видобуток нафти й газу, це підтримає Україну – норвезький парламентар

Хйольмун: Народ Норвегії стоїть пліч-о-пліч з Україною
Фото: Per Vidar Kjølmoen / Facebook

Для підтримки стабільності в енергетиці, зокрема в Україні, країнам НАТО варто збільшити видобуток енергоресурсів. Таку думку висловив 20 березня виданню Guildhall депутат парламенту Норвегії Пер Відар Хйольмун, член Робітничої партії, яка входить до складу норвезького уряду.

"Країни НАТО мають збільшити видобуток нафти і газу для зниження цін на енергоресурси у короткочасній перспективі. Я вважаю, що це відповідальність як Норвегії, так і інших країн-виробників, членів НАТО", – сказав він.

За словами норвезького парламентаря, для зниження цін у короткочасній перспективі необхідно "виробляти якнайбільше енергії, збільшувати енергоефективність максимально, швидко будувати інфраструктуру для нових джерел".

"Народ Норвегії стоїть пліч-о-пліч з Україною і ми й далі робитимемо все, що в наших силах, щоб стабілізувати ціни на європейському енергетичному ринку й підтримати Україну в її боротьбі проти російської агресії", – заявив Хйольмун.

Контекст:

Із жовтня минулого року Росія здійснила 15 масованих ракетних атак на інфраструктуру України, ще 18 атак вчинила із застосуванням дронів-камікадзе.

За даними уряду України станом на грудень, фактично 50% енергосистеми було пошкоджено чи зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції і більшість ГЕС. За чотири з половиною місяці в енергооб'єкти України влучило 255 російських ракет і дронів.

Внаслідок обстрілів країни почали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності

Взимку Україна імпортувала електроенергію з Євросоюзу, щоб зменшити дефіцит в енергосистемі, який стався через пошкодження енергоінфраструктури внаслідок обстрілів.