Франція, Угорщина та Болгарія блокують санкції ЄС щодо російської атомної енергетики – ЗМІ
За словами співрозмовників агентства, найбільшим прихильником співпраці в атомній енергетиці з "Росатомом" є Франція.
"Угорці кричать найголосніше, посилаючись на національну безпеку щоразу, коли згадують про санкції щодо "Росатому". Болгарія також повідомляє про занепокоєння щодо надійності постачань. Введення проти російської атомної енергетики санкцій наразі є основною вимогою української сторони", – ідеться у матеріалі.
Агентство також зазначає, що до Брюсселя дійшла інформація про те, що "Росатом", не потрапивши під жоден із 10 санкційних пакетів ЄС, відчув себе "захищеним" і почав розширювати свою діяльність на інші галузі.
"Українська сторона просить ЄС зайнятися питанням ядерного палива, вказуючи, що "Росатому" стало відомо, що він має "захисну парасольку" в ЄС і все, що його стосується, виключено з-під санкційної загрози. Українська сторона також інформує про те, що "Росатом" розпочав активну діяльність у сферах, не пов'язаних безпосередньо з атомною енергетикою", – повідомило РАР високопоставлене джерело в ЄС.
Постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садош, коментуючи ситуацію, заявив, що Польща хоче ввести санкції ЄС щодо російської атомної енергетики.
"Це один із польських постулатів. Ми працюємо над цим у тісній взаємодії з українською стороною. Ми так само зазначаємо, що "Росатом" починає використовувати своєрідний імунітет, розширюючи свою діяльність на інші галузі", – сказав він.
Контекст:
Про необхідність санкцій проти російської держкомпанії "Росатом" глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявляв ще 26 грудня 2022 року. За його словами, портфель закордонних замовлень "Росатому" становить $200 млрд.
9 січня 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що Україна чекає від Європи санкцій проти ядерної галузі РФ.
Представники "Росатому" разом з російськими окупантами перебувають на ЗАЕС, повідомляла українська компанія "Енергоатом". За її даними, на АЕС окупанти б'ють український персонал, намагаючись змусити його переходити до фейкового АТ "Експлуатаційна організація Запорізької АЕС", яким керує "Росатом", і відзвітувати російській владі про те, що український персонал станції підтримує їх.
В "Енергоатомі" вважають, що Росія хоче перепід'єднати ЗАЕС до російської енергосистеми.
5 лютого президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо нових санкцій проти атомної галузі РФ, у списку опинився і "Росатом".