Кістіон повідомив, що консультації з потенційними партнерами щодо управління ГТС завершено, тепер Кабмін має погодити умови конкурсу
Уряд шукає такого партнера для ПАТ "Магістральні газопроводи України", який зможе максимально завантажити національну газотранспортну систему країни після 2019 року, зазначив віце-прем'єр-міністр України з питань енергетики та інфраструктури Володимир Кістіон.
Робоча група завершила попередні консультації з потенційними партнерами щодо управління газотранспортною системою (ГТС) України, написав віце-прем'єр-міністр України з питань енергетики та інфраструктури Володимир Кістіон у Facebook.
"Попередні консультації з потенційними партнерами ПАТ "МГУ" ("Магістральні газопроводи України". – "ГОРДОН") проведені. На основі цього сформуємо пропозиції до конкурсу, уряд їх погодить і проведе конкурс. Затвердження результатів конкурсу та прийняття остаточного рішення про визначення одного або декількох партнерів – за Верховною Радою України. Тому дуже розраховуємо на конструктивну взаємодію як у процесі проведення конкурсу, так і після його завершення", – зазначив він.
Кістіон підкреслив, що уряд шукає такого партнера для "Магістральних газопроводів України", який разом з українською стороною забезпечить високий рівень довіри в Європі до ГТС країни і підземних газових сховищ, а також зможе максимально завантажити газотранспортну систему після 2019 року.
21 березня під час відкритих слухань у комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Кістіон заявив, що жоден із потенційних партнерів не претендує на ГТС України, адже її основні засоби заборонено до приватизації, повідомляє "Укрінформ" .
За його словами, словацька компанія Eustream заявила про бажання взяти в управління 49% ПАТ "Магістральні газопроводи України".
"Хочу нагадати, що акціонерний капітал нового оператора МГУ становить 4 млн 200 тис. грн. Решта основних засобів, пов'язаних з транспортуванням, була, є і має залишитися власністю Української держави", – зазначив Кістіон.
Віце-прем'єр додав, що жодна компанія чітко не підтвердила готовності взяти на себе зобов'язання щодо завантаження української ГТС. Вони готові взяти на себе зобов'язання допомогти Україні в цьому питанні, підкреслив Кістіон.
За його словами, на першому етапі жодна з компаній, що виявили інтерес до української газотранспортної системи, не готова інвестувати в модернізацію ГТС.
"Вони готові спільно вести бізнес і вже за результатами ведення бізнесу, можливо, модернізувати українську ГТС", – повідомив віце-прем'єр.
29 вересня 2017 року НАК "Нафтогаз України" узгодила проведення внутрішньої реорганізації компанії "Укртрансгаз" із метою створення в її структурі філії "Оператор ГТС України".
Глава представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив 11 жовтня, що залучення європейських компаній до управління українською ГТС є необхідною умовою для збереження транзиту газу через територію країни.
24 січня 2018 року голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв повідомив, що компанію виключили з переговорів із потенційними партнерами щодо управління ГТС. Він зазначив, що цим займається уряд.
У Міненерго повідомляли, що Україна веде консультації з п'ятьма європейськими компаніями про перерозподіл обов'язків в управлінні ГТС.