Марченко розповів, скільки фінансової допомоги Україна розраховує отримати від партнерів до кінця року

Марченко: Ми продовжуємо повноцінно працювати, забезпечуючи всі пріоритетні видатки держбюджету

Фото: Міністерство фінансів України / Facebook
Із 24 лютого Україна отримала приблизно $19,4 млрд фінансової підтримки від партнерів. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко 11 жовтня на зустрічі із главою мінфіну США Джанет Єллен у межах щорічних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, пише пресслужба Мінфіну.

До кінця цього року, за словами Марченка, Україна розраховує отримати €5 млрд від Євросоюзу, $4,5 млрд від Сполучених Штатів і $1,3 млрд від МВФ. Він додав, що Україна потребує додаткового зовнішнього пільгового фінансування і грантів для покриття пріоритетних видатків держбюджету і для швидкого відновлення наступного року.

У Мінфіні зазначили, що грантова допомога Україні від США сягає $8,5 млрд від початку повномасштабного вторгнення Росії. Їх спрямували до державного бюджету України для стабілізації економіки й забезпечення захищених видатків в умовах воєнного часу: виплати зарплат, пенсій, соціальної допомоги.

"Ми продовжуємо повноцінно працювати, забезпечуючи всі пріоритетні видатки держбюджету, у тому числі завдяки винятковій допомозі партнерів зі США. Особливо вдячні за надання коштів у формі грантів, що дозволяє не збільшувати боргове навантаження", – заявив Марченко.

Також міністри обговорили посилення санкцій проти Росії й обмеження ціни на російську нафту.

Єллен запевнила, що США й далі підтримуватимуть Україну й український народ.

Контекст:

Після повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну, яке почалося 24 лютого, країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції, а також надають фінансову допомогу для підтримки економіки.

Для підтримки України, яка протистоїть російській агресії, Світовий банк створив трастовий фонд, поповнити який можуть різні країни. Спецрахунок для спрямування грошей країн – донорів України створив також Міжнародний валютний фонд, донори можуть надсилати через нього ресурси для допомоги Україні у вигляді грантів і позик.

Держбюджет 2022 майже наполовину наповнено завдяки міжнародним грантам і кредитам від зовнішніх партнерів. Держбюджет України на 2023 рік розрахований із дефіцитом 1,29 трлн грн. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, влада "докладає максимум зусиль, щоб фінансова підтримка партнерів тривала 2023 року".