Медведчук і Козак записали частину свого київського бізнесу на пенсіонерку зі Львова – Bihus.info
Журналісти зазначили, що на Куць оформили низку фірм, які "володіють дорогою землею та нерухомістю у Києві".
"Компанії, в яких Куць значиться власницею найбільших часток, виявилися пов'язаними з будівельним бізнесом обраного від ОПЗЖ нардепа Вадима Столара. Частину в бізнесі Столара, за інформацією журналістів Bihus.Info, у 2020-му придбали Віктор Медведчук і [...] Тарас Козак. Безпосередньо Медведчук і Козак серед офіційних партнерів Столара так і не з'явилися, але саме тоді співвласницею згаданих компаній стала Ольга Куць", – ідеться у матеріалі.
Розслідувачі поспілкувалися із львів'янкою і "з'ясувалося, що раніше вона працювала у кількох львівських фірмах, пов'язаних із родиною Тараса Козака".
"Більше того, жінка визнала, що не є реальною власницею київських компаній, а, працюючи на підприємстві брата Козака, просто підписала довіреність. Також Куць заявила, що не отримувала і не отримує ніяких коштів від діяльності цих фірм і залюбки позбулася б цих активів "прямо сьогодні", – пише Bihus.info.
Медведчук і Козак перебувають за межами України.
Контекст:
У лютому 2021 року Рада національної безпеки і оборони ввела санкції проти нардепів Козака, Медведчука та компаній, що належать їм і їхнім сім'ям. Обмеження до цих осіб вирішили застосувати на підставі розслідування СБУ щодо фінансування тероризму.
11 травня на той момент генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку й Козаку підозри у державній зраді і замаху на розкрадання національних ресурсів.
У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передавання спецслужбам РФ таємних відомостей про українські війська, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Промінь", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.
Підозри Козаку не вручали особисто – він, за даними СБУ, виїхав із України. 20 травня СБУ оголосила Козака у розшук, Печерський районний суд Києва дозволив його затримання.
Медведчук перебував під домашнім арештом (останнього разу строк дії запобіжного заходу продовжували 10 січня 2022 року), але електронний браслет, за словами адвоката, з нього зняли ще восени 2021 року. 27 лютого 2022 року, на третю добу повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Медведчук утік. 12 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що СБУ затримала Медведчука, коли він намагався покинути межі України. 16 квітня суд відправив Медведчука під арешт без призначення застави.
У вересні Медведчука передали Росії в межах великого обміну полоненими. У січні 2023 року стало відомо, що Зеленський позбавив Медведчука українського громадянства.