Мери трьох українських міст розповіли про проблеми в підготовці до опалювального сезону
Вони заявили, що є загроза зриву підготовки до зими, і для її усунення необхідно переглянути договори з постачальниками газу, розблокувати рахунки і враховувати потреби лікарень та шкіл, пише видання.
За словами Сєнкевича, Миколаїв через заблоковані рахунки не може "навіть технічно підготуватися до нового опалювального сезону".
"Ми в екстреному темпі маємо ще провести випробування тепломереж та за необхідності їх відремонтувати", – зазначив міський голова.
Бойченко каже, що в договорах на постачання природного газу є дискримінаційні норми, які потрібно усунути.
"Терміни оплати за спожитий природний газ повинні збігатися з термінами оплати населенням за послуги теплопостачання. Необхідно виключити передоплату чи/та авансові платежі і повернутися до звичної практики оплати за вже спожитий газ. Потрібно привести розмір штрафних санкцій для підприємств теплопостачання до відповідного розміру штрафних санкцій для населення і не застосовувати штрафні санкції на заборгованість за природний газ, яка склалася у зв'язку з несплатою населенням послуг із теплопостачання", – сказав він.
Райкович звернув увагу на те, що під загрозою опинилися комунальні установи.
"Владі слід розуміти, що бюджетні установи – це не тільки адміністративні будівлі, де міськрада, виконком та міські департаменти. Це і лікарні, і школи, і дитячі садочки. Міська влада зможе витримати "зниження градуса" у приміщеннях. Але не пацієнти лікарень чи діти в школах і дитсадках", – підкреслив він.
Контекст:
На початку вересня Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, зверталася до президента, уряду і парламенту з пропозиціями, як не допустити зриву опалювального сезону. В асоціації підкреслили, що для збереження тарифів на тепло та гарячу воду на колишньому рівні і стабільного проходження опалювального сезону центральна влада має надати місцевим громадам справедливу компенсацію.