"Ми воюємо, поки в нас є кошти". Чмут прокоментував проблему з бронюванням в Україні

Тарас Чмут: Законодавство має передбачати чіткий розподіл тих, хто воює, і тих, хто забезпечує війну
Фото: Тарас Чмут / Facebook

Україна має змогу тримати оборону, поки працює економіка, тому підхід до бронювання має бути максимально зваженим. Про це заявив військовий аналітик, волонтер Тарас Чмут, коментуючи проблему з бронюванням авторському проєкту Романа Кравця "Дивись" на каналі "Української правди".

"Ці умовні справедливі правила гри для всіх мають враховувати економічну компоненту. Ми воюємо, поки в нас є кошти. Якщо кошти закінчуються, ми не воюємо. І неважливо, скільки у вас мобілізованих. Законодавство має передбачати чіткий розподіл тих, хто воює, і тих, хто забезпечує війну. Бо без економіки війни немає. Тому ми маємо не забувати про себе, про економіку. Ми маємо вкладати в це багато всього. Це про баланси", – пояснив він.

За словами Чмута, зараз є велика проблема з тим, щоб знайти золоту межу між тим, де в Україні залишаються люди в економіці, а де вона забирає людей воювати. Адже топові програмісти, до прикладу, не мають бути кулеметниками, вони мають створювати топові продукти для сил оборони, зазначив він.

"У нас були контракти, які не виконані через те, що просто не було кому робити, бо десь когось мобілізували, і завод не може працювати. І так, у бізнесу, у дуже багатьох компаніях забирають людей. Люди не проти, там нормальні люди, усе ок. Але на цьому зупиняється якась компанія, і все – економіка не отримує, виробництва немає, зарплат немає, грошей немає. А армія отримує плюс одну людину", – резюмував Чмут.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

Наприкінці березня 2024 року парламентський комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки завершив розгляд усіх 4269 поправок до законопроєкту про мобілізацію.

9 квітня комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки виключив положення щодо демобілізації й ротації військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію з ініціативи Сирського, його обіцяли розглянути окремо.

Рада розпочала розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні 10 квітня. У ніч на 11 квітня парламентарі завершили розгляд 4294 поправок до другого читання, відхилених комітетом Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. У залі пленарних засідань наприкінці роботи Ради залишалося 30 нардепів, повідомляв Железняк.

11 квітня Рада ухвалила в цілому проєкт закону №10449 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".