Мільярдер Бахматюк: Я інвестував в Україну $3,5 млрд і побудував дві найбільші у світі птахофабрики
Український бізнесмен, мільярдер, власник агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" Олег Бахматюк в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що птахофабрики в Кам'янці-Подільському та Херсоні вийшли на потужності, яких немає навіть на фабриках у Китаї.
Український бізнесмен, мільярдер, власник агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" Олег Бахматюк в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що інвестував в Україну майже $3,5 млрд.
"[Я інвестував в економіку України] приблизно $3–3,5 млрд... Ми пішли двома шляхами. Перший шлях – це залучення ресурсу для створення глобального гравця. Ми побудували приблизно 3 млн елеваторів. Ми збудували дві найбільші птахофабрики у світі. Кожна птахофабрика виробляє 1,5 млрд яєць. У Херсоні найбільша фабрика у світі з виробництва яйця. У Пекіні вдвічі менша фабрика. Я коли її побачив, ми з тими самими виробниками зробили вдвічі більшу фабрику. Спочатку в Кам'янці-Подільському [Хмельницької області], а потім у Херсоні", – сказав Бахматюк.
Він зазначив, що на будівництво залучали зокрема і кредитні кошти.
"Ми збудували насіннєві заводи, інкубатор у Макарові (теж найбільший у Європі), ми закупили техніки десь на 500–600 млн. Тобто ми побудували кластер, який мав високу продукційну можливість і можливість виходу на зовнішні ринки. Ми для цього залучали зовнішні запозичення. Це приблизно $2 млрд протягом восьми років", – підкреслив бізнесмен.
Мільярдер Бахматюк: Війна із Ситником забрала у мене більше, ніж війна з Росією. Читайте повну версію інтерв'ю
Бахматюк є фігурантом кримінального провадження про заволодіння коштами стабілізаційного кредиту "VAB Банку" на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. У жовтні 2019 року через кримінальне переслідування бізнесмен покинув Україну, зараз із сім'єю проживає у Відні. У листопаді його заочно повідомили про підозру.
Бізнесмен перебуває в розшуку в Україні. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу: ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем) та ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних у злочинний спосіб).