Мінінфраструктури України здійснює диверсію проти України, ініціюючи зміни щодо порядку реєстрації ліній закордонного плавання – ЗМІ

Запропоновані Міністерством інфраструктури новації створюють штучні перешкоди для функціонування всієї системи ліній закордонного плавання, пише "Обозреватель"
Фото: obozrevatel.com
Спроби Міністерства інфраструктури України ускладнити систему лінійного судноплавства в Україні призведуть до того, що країна залишається без судноплавства, а деякі лінії закордонного плавання можуть зникнути, пише 31 січня "Обозреватель" у статті "Мінінфраструктури руйнує лінійне судноплавство. Навіщо?".

"16 грудня 2021 року Мінінфраструктури опублікувало проєкт наказу "Про внесення змін до інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання". Пересічний, на перший погляд, бюрократичний документ є диверсією проти своєї країни", – пише видання.

Авторка статті Марія Шевчук пише, що зміни, які Міністерство інфраструктури планує внести до наказу про реєстрацію ліній закордонного плавання, "такі абсурдні та заплутані, які апріорі не можна здійснити на практиці". Вона зазначає, що це стосується норм щодо заміни судна-субституту, нового формату звітності, реєстрації лінії та інших норм.

"Запропоновані новації створюють штучні перешкоди для функціонування всієї системи ліній закордонного плавання. За словами генерального директора Федерації роботодавців транспорту України Володимира Гусака, деякі лінії закордонного плавання просто перестануть існувати тимчасово чи повністю", – пише журналістка.

Вона вважає, що міністерство має провести консультації з учасниками ринку, перш ніж вносити зміни.

Контекст:

27 січня ініціативу МІУ розкритикував колишній глава цього відомства Володимир Омелян. Він заявив, що міністерство збільшує бюрократичні процедури замість того, щоб розвивати морську галузь України.

"Ми маємо багато інших речей, які просто породжують бюрократію, у тому числі – і зміни до реєстрації морських ліній, які ініціює МІУ. Тому я хотів би почути нарешті притомну позицію Міністерства інфраструктури щодо того, що відбувається в морській галузі, і коли вони нарешті залучать інвесторів в українські державні морські порти", – цитує Омеляна "РБК-Україна".