МОЗ України закупить ліків на 5,9 млрд грн у 2018 році – Супрун
Як заявила в.о. глави Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун, Україна вже четвертий рік співпрацює із міжнародними організаціями щодо закупівлі ліків.
Міністерство охорони здоров'я України підписало договори з міжнародними організаціями на закупівлю ліків у 2018 році на суму 5,9 млрд грн із державного бюджету. Про це на брифінгу 27 квітня сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє "Укрінформ".
"Ми і далі співпрацюємо із Програмою розвитку ООН, ЮНІСЕФ та британською агенцією Crown Agents. Ці організації мають міжнародний досвід щодо закупівель. Ми співпрацюємо з ними вже четвертий рік", – заявила Супрун.
За її словами, у 2018 році закупівлі будуть здійснювати за 40 напрямами державної програми надання медичної допомоги.
Супрун підкреслила, що терміни підписання договорів дадуть можливість планувати постачання ліків в Україну рівномірно протягом року відповідно до потреб. Глава МОЗ додала, що закупівлі медпрепаратів за допомогою міжнародних організацій у 2016 році дали змогу заощадити до 40% коштів, виділених із цією метою, що було підтверджено відповідними висновками Рахункової палати.
Водночас, за її словами, МОЗ змінило підхід до укладання договорів із урахуванням рекомендацій Рахункової палати.
Із 2016 року 100% закупівель ліків і медичних виробів за центральними програмами МОЗ України відбуваються через спеціалізовані міжнародні організації.
20 січня 2017 року Супрун заявила, що Міністерство охорони здоров'я України завершує розроблення нової політики щодо лікарських засобів і правила державних закупівель. За її словами, дефіциту ліків, що закуповує держава, в Україні немає. 19 квітня Кабмін схвалив держзакупівлі ліків у 2017 році через міжнародні організації.
Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я 3 квітня 2018 року схвалив проект звернення до Кабінету Міністрів України про звільнення Супрун. За словами голови комітету, нардепа від Блоку Петра Порошенка Ольги Богомолець, причиною для звільнення в.о. міністра в ухваленому документі назвали "гостру суспільну напругу, яка виникла у зв'язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості".