МВФ і українська влада залишилися кожен при своїй думці. Думаю, програму співпраці буде розірвано – фінансист Савченко
Міжнародний валютний фонд розраховує, що антикорупційний суд в Україні буде притягати до відповідальності не колишніх чиновників, а нинішніх, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-заступник голови правління НБУ, фінансист Олександр Савченко.
Після зустрічі президента України Петра Порошенка і директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард кожна зі сторін залишилася при своїй думці, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-заступник голови правління НБУ (1991–1992, 2005–2009), фінансист Олександр Савченко.
"Кожна сторона залишилася при своїй думці. МВФ вимагає від України створення реального, не ручного, незалежного антикорупційного суду. Який з'явиться не тільки на папері, а фактично цього року, до отримання нового траншу. Навіть більше, цей суд має притягти до відповідальності не колишніх урядовців, а нинішніх, які перебувають при владі. До того ж кількість засуджених корупціонерів має бути досить великою – 50–100 осіб. Ця позиція домінує зараз у МВФ", – зазначив фінансист.
Він уважає, що програму співпраці України і МВФ буде розірвано.
"У МВФ розуміють, що без притягнення до відповідальності фінансових махінаторів та корупціонерів кризу подолати не можна. Що стосується української влади, то вона продовжує імітувати реформи. Вона не зачіпає глибинних проблем у країні. З антикорупційним судом влада хоче зробити так само. Щоб де-юре він існував, а де-факто не відповідав своєму прямому призначенню. Тому МВФ і українська влада залишилися кожен при своїй думці. Думаю, програму співпраці буде розірвано. У підсумку відразу почнуться переговори щодо нової програми, однак і в ній основною вимогою буде створення антикорупційного суду", – підкреслив Савченко.
Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми співпраці EFF, у березні 2015 року.
У квітні 2017 року Фонд виділив Україні четвертий транш на $1 млрд.
У травні у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми, яка стартувала у 2015 році, очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
16 січня 2018 року МВФ заявив, що очікує корекції законопроекту про антикорупційний суд відповідно до зобов'язань України в межах програми EFF.
Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що до завершення програми EFF переговори про продовження співпраці з МВФ вести немає сенсу.
22 січня Нацбанк України повідомив, що борг України перед МВФ станом на кінець 2017 року становить $12,1 млрд.
24 січня Порошенко після зустрічі з Лагард на Всесвітньому економічному форумі в Давосі пообіцяв, що Україна буде продовжувати співпрацю з МВФ.