МВФ запропонував стратегію виходу з пандемії коронавірусу

Припинення пандемії – це розв'язувана проблема, заявили у МВФ
Фото: EPA
Міжнародний валютний фонд 21 травня оприлюднив план завершення пандемії коронавірусної інфекції у світі.

Припинення пандемії – це розв'язувана проблема, але для цього потрібні погоджені глобальні дії, зазначили у Фонді.

У МВФ запропонували вакцинувати не менше як 40% населення всіх країн до кінця 2021 року і не менше як 60% у першій половині 2022 року. Фонд підкреслив важливість повсюдного тестування і відстеження ситуації, а також посилення заходів громадської охорони здоров'я у країнах із низьким охопленням вакцинацією.

"Стратегія вимагає не тільки зобов'язань, але й авансового фінансування, авансових пожертвувань вакцин та інвестицій, ризикованих, щоб світ міг застрахуватися від несприятливих сценаріїв. Загальна вартість пропозиції – приблизно $50 млрд – включатиме гранти, ресурси національного уряду і пільгове фінансування", – зазначили в релізі.

У Фонді повідомили, що $35 млрд залучать як грантове фінансування. Решту може надати національний уряд.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У зв'язку з карантином, запровадженим для боротьби з поширенням вірусу, у багатьох країнах закрили підприємства, що спровокувало масштабну економічну кризу. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза з часів Великої депресії.

У МВФ заявляли, що 2020 року глобальна економіка через пандемію коронавірусу зменшилася на 3,5%.

Світова економіка відновлюється після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, швидше, ніж прогнозували, заявив 20 березня заступник директора МВФ Джеффрі Окамото.