На екомодернізацію промисловості потрібно 15 років, виконати план за чотири роки нереально – нардеп
"Це нереально – досягти європейських цілей за чотири роки, з огляду на нинішнє становище в економіці країни і промисловості. До таких нормативів викидів Польща йшла 20 років, Словаччина – 17 років. А наші законопроєкти зводяться лише до того, що промисловість має модернізуватися за свої ж гроші і в украй стислі строки. Ідеться про те, щоб вкласти в нове обладнання майже €10 млрд протягом найближчих чотирьох років. Як вам здається, це реально?" – поставив запитання політик.
Сліпе копіювання європейських екологічних норм без урахування ситуації в Україні призведе до знищення, зокрема, коксохімічної промисловості, додав він.
"Якщо цей законопроєкт ухвалять, наша коксохімічна промисловість зупиниться, тому що вона побудована не на тих технологіях, що в Європі. Саме тому переносити їх нормативи на українську промисловість просто неможливо", – переконаний Магера.
Контекст:
Верховна Рада 16 лютого провалила голосування і відправила на доопрацювання законопроєкт №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення".
Законопроєкт потрібно переписати з нуля, бо законодавці заклали в нього нездійсненні вимоги і його ухвалення в нинішньому вигляді призведе до посилення корупції, заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.
Ухвалення запропонованого урядом законопроєкту призведе до падіння промислового виробництва, його не можна подавати на розгляд у такому вигляді, переконаний директор GMK Center, голова комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко.