На посилення охорони кордону з Білоруссю Кабмін виділив 175 млн грн
Кабінет Міністрів на засіданні 24 листопада виділив 175 млн грн на посилення охорони українсько-білоруського кордону, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Розуміючи непросту ситуацію на білорусько-польському кордоні, продовжуємо посилювати безпеку країни. Не можна виключати, що міграційний дестабілізаційний проєкт може бути поширений і на українсько-білоруський кордон, тому маємо бути готові до будь-якого сценарію", – пояснив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Зі 175 млн грн Держприкордонслужба України отримає 66, 9 млн грн, Нацгвардія – 108 млн грн, повідомив у Telegram-каналі нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
"Для посилення захисту кордону у першій хвилі залучили 3098 прикордонників та 859 нацгвардійців, 390 одиниць техніки. У другій та третій хвилях планується залучити 1555 прикордонників, 193 одиниці військової техніки, 6993 нацгвардійців та більше 100 одиниць військової техніки", – додав нардеп.
На українсько-білоруському кордоні ввечері 23 листопада розпочали спеціальну операцію "Полісся", у якій беруть участь Нацгвардія, Національна поліція, Збройні сили України та прикордонники.
Для патрулювання та моніторингу кордону планують залучити безпілотні авіаційні комплекси.
Контекст:
Цьогоріч у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, пізніше Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а в організації потоків нелегальної міграції.
У Євросоюзі повідомляли, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва. За інформацією української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу та під виглядом туристів відвозять до Мінська.
17 листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив, що на території Білорусі перебуває 20 тис. мігрантів.
Через міграційну кризу на білорусько-польському кордоні 15-го і 17 листопада телефонні розмови з Лукашенком провела в.о. канцлера ФРН Ангела Меркель. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів "загалом виносять на рівень ЄС та Білорусі".
Глава МВС України Денис Монастирський вважає, що міграційна криза на білоруському-польському кордоні створена штучно спецслужбами РФ. На його думку, Росія може організувати переправлення цих мігрантів із Білорусі до України. Міністр зазначив, що Україна готується до такого сценарію і вже залучила оперативні резерви Нацгвардії та Нацполіції для охорони кордону.
Монастирський також повідомив 19 листопада, що в областях України, які межують із Білоруссю, можуть запровадити надзвичайний стан, але поки що потреби в цьому немає.