Влада Білорусі повідомила про виліт із Мінська додому 118 мігрантів

Евакуаційний рейс із Мінська раніше організовувала влада Іраку
Фото: ЕРА
З Мінська на батьківщину вилетіло 118 мігрантів, повідомив 23 листопада журналістам начальник департаменту громадянства та міграції МВС Білорусі Олексій Бігун, пише БЕЛТА.

"Щодня особам, які звертаються до компетентних органів Білорусі з клопотаннями про репатріацію, ми оформляємо відповідні документи. Лише станом на вчорашній день 118 осіб вибуло з національного аеропорту "Мінськ". Вони вилетіли вчора ввечері в індивідуальному порядку", – сказав він.

За словами начальника міграційної служби, мігрантам "органи внутрішніх справ та прикордонні війська сприяли в оформленні документів та пропуску через державний кордон".

"Сьогодні ще група громадян з іноземних держав перебуває вже в національному аеропорту, пройшла всі митні та прикордонні процедури і також очікує на повернення до країн громадянства. Окрім того, низка посольств, зокрема Ірак, Сирія, організують так звані евакуаційні рейси, які пропонують своїм громадянам, котрі опинилися у складній життєвій ситуації, повернутися на батьківщину", – пояснив Бігун.

Контекст:

Цьогоріч у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції із країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, пізніше Олександра Лукашенка, який перебуває при владі у країні, звинуватили не просто в послабленні контролю, а й в організації потоків нелегальної міграції.

У Євросоюзі повідомляли, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва. За інформацією української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу та під виглядом туристів відвозять до Мінська. За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.

У Литві стверджують, що частина мігрантів прибуває до Білорусі з Росії.

За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.

Мігранти, які перебували на території Білорусі, робили низку спроб перейти кордон з Польщею, відбулися зіткнення з постраждалими з боку польських силовиків.

Через міграційну кризу 15-го та 17 листопада телефонні розмови з Лукашенком провела в.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів загалом виносять на рівень ЄС та Білорусі. За даними ЗМІ, Лукашенко зокрема просив Меркель зняти санкції ЄС проти Білорусі, а також визнати його президентом республіки. Німеччина відмовилася.

Заборони на доправлення мігрантів до Білорусі запровадили в ІракуСиріїТуреччині, Узбекистані.

Рішення забрати своїх громадян із Білорусі ухвалювала влада Іраку. Виліт із Мінська був 18 листопада.