На захоплених бойовиками підприємствах залишилося 430 тис. тонн вугілля – ДТЕК
Енерговидобувна компанія ДТЕК заявила, що буде відслідковувати будь-які випадки незаконного переміщення залишків свого вугілля на окупованому Донбасі.
Енерговидобувна компанія ДТЕК оцінила залишок антрацитового вугілля на складах своїх вуглевидобувних підприємств на неконтрольованій території Донецької та Луганської областей у 430 тис. тонн. Про це йдеться в заяві компанії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Усі спроби збуту цього вугілля є злочином. ДТЕК буде відслідковувати будь-які випадки незаконного переміщення цього товару... Якщо виявлять випадки незаконного використання та реалізації антрациту, ДТЕК звернеться до правоохоронних органів, судів та міжнародних організацій для вжиття заходів до винних осіб, а також ініціює українські і міжнародні санкції", – зазначають в компанії.
15 березня ДТЕК повідомила про втрату контролю над усіма своїми підприємствами на території окупованого Донбасу. Зокрема, над ПАТ "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу", ТОВ "Моспинське УВП", ПАТ "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля", ТОВ "ДТЕК Східенерго" (ВП "Зуївська ТЕС"), ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго", ТОВ "Техремпоставка", ТОВ "ДТЕК Свердловськантрацит", ТОВ "ДТЕК Ровенькиантрацит", ТОВ "Електроналадка", ТОВ "ДТЕК Високовольтні мережі" і ТОВ "ДТЕК Сервіс".
За фактом втрати контролю над підприємствами ДТЕК звернулася в правоохоронні органи України, Державну фіскальну службу, податкові органи та державні органи.
У холдинг ДТЕК входять 31 шахта, 13 вуглезбагачувальних фабрик, 10 ТЕС, дві ТЕЦ і шість підприємств з дистрибуції електроенергії. На підприємствах ДТЕК працюють 118 тис. осіб.
Компанія ДТЕК входить у фінансово-промислову групу СКМ, акціонером якої є бізнесмен Рінат Ахметов.
27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля і "увести зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знята блокада, яку 26 грудня 2016 року оголосили ветерани українських добробатів.
1 березня, після закінчення терміну ультиматуму, бойовики "ДНР" "націоналізували" понад 40 українських підприємств.
2 березня в групі компаній Ахметова СКМ заявили, що жоден тиск не змусить групу змінити юрисдикцію активів.
13 березня компанія "ЕСТА Холдинг", що входить до групи СКМ, повідомила, що в окупованому Донецьку бойовики відсторонили менеджмент готелів "Донбас Палас" і "Парк Інн" від управління, захопили будівлі готелів та обладнання в них.
14 березня Захарченко заявив про заборону на окупованих територіях Донбасу гуманітарного фонду Ахметова.
Також ватажок бойовиків "ДНР" повідомив, що першу партію вугілля з окупованих територій Донбасу направили до Росії.