Від "націоналізації" в ОРДЛО постраждає персонально Ахметов, адже його бізнес-імперію, по суті, розривають навпіл – політолог Таран G

Таран: Наслідки "націоналізації" підприємств в ОРДЛО ми відчуємо десь через півроку
Фото: eidos.org.ua

Підприємства бізнесмена Ріната Ахметова на підконтрольній Києву території не зможуть повноцінно працювати без зв'язку з підприємствами, які "націоналізують" проросійські бойовики, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Віктор Таран.

Росії не вдалося дестабілізувати роботу Верховної Ради, тому вона завдала удару по українському бізнесменові Рінату Ахметову. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив політолог Віктор Таран, коментуючи "націоналізацію" підприємств Ахметова в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

"Базова ідея Росії – довести світові і, перш за все, самій собі, що Україна – держава, яка не відбулася. І вони намагаються показувати, що в Україні постійно якісь політичні, економічні, соціальні колапси. Тому вони зацікавлені в тому, щоб чинити тиск для розхитування ситуації в нашій країні. Дестабілізувати роботу Верховної Ради не вдалося, тому удар був нанесений по Ахметову. Адже він упливав на половину Опозиційного блоку і мав тісні стосунки з Радикальною партією та "Народним фронтом", – зазначив Таран.

На його думку, бойовики просто розкрадуть "націоналізовані" підприємства.

"Якщо бойовикам дійсно вдасться ця "націоналізація", вони просто поріжуть підприємства на метал. Чом би й ні? Грабуй награбоване! Залишити можуть лише ТЕЦ і кілька шахт, щоб постачати на неї вугілля. Інші унікальні для України заводи не цікавлять Росію. Ба більше, вони складали конкуренцію російським підприємствам, тому, найімовірніше, їх просто розберуть", – підкреслив політолог.

За його словами, наслідки "націоналізації" підприємств Ахметова на окупованих територіях Донбасу проявляться ближче до осені цього року.

"Від "націоналізації" в ОРДЛО постраждає персонально Ахметов, адже його бізнес-імперію, по суті, розривають навпіл. Підприємства на підконтрольній Києву території без зв'язку з тими, які залишилися в руках бойовиків, повноцінно працювати не зможуть. Україна недорахується надходжень до державного бюджету. Наслідки цієї "націоналізації" ми відчуємо десь через півроку. Наразі є певні запаси, буде також транш МВФ – це стабілізує ситуацію. А ось восени ми можемо зіткнутися з проблемами", – резюмував Таран.

27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля і "запровадити зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знята товарна блокада Донбасу активістами та ветеранами АТО.

1 березня Захарченко заявив, що бойовики "націоналізували" вже майже 40 українських підприємств.

1 березня набула чинності "постанова" "ради міністрів ЛНР" про встановлення офіційної грошової одиниці на території, підконтрольній цій терористичній структурі, – російського рубля.