На збереження тарифів на електроенергію, які діють в Україні, уряду потрібно майже 150 млрд грн. Цих грошей немає у бюджеті – ЗМІ

В уряді України розглядають варіанти підвищення тарифів на електроенергію, говорили у НКРЕКП
Фото: depositphotos.com
У разі, якщо в Україні не піднімуть тарифів на електроенергію, на компенсацію постачальникам різниці між тарифом для населення й ринковою ціною уряду буде потрібно 147,2 млрд грн.

Про це 27 квітня написала "Економічна правда", посилаючись на документ Міністерства економіки.

У статті про брак грошей у бюджеті видання назвало низькі тарифи на електрику для населення "окремим болем" Мінфіну.

"Напередодні уряд продовжив ПСО для населення до кінця травня, зберігши тарифи на рівні 1,44 грн і 1,68 грн за кВт-год залежно від обсягів споживання. Питання перегляду тарифів обговорюється, однак фінального рішення ще немає. За розрахунками Нацкомісії з тарифів, у разі збереження чинних тарифів для населення до кінця 2023 року на їх компенсацію знадобляться 147,2 млрд грн. У бюджеті таких коштів немає", – пише ЗМІ.

Згідно з даними видання, у документі Мінфіну йдеться, що питання збалансованості учасників ринку, на яких покладено спеціальні обов'язки (ПСО), мають вирішувати через зміну механізму ПСО, зокрема через перегляд тарифів.

Окрім того, у матеріалі зазначають, що за оцінками "Енергоатому", у зв'язку зі скороченням виробництва й реалізації електроенергії, зокрема внаслідок захоплення російськими окупантами Запорізької АЕС, у 2023 році компанія недоотримає 82,5 млрд грн. Відповідно, "Енергоатом" скоротить виплату податків і зборів до бюджету на 21 млрд грн, і це – прямі втрати держбюджету, наголошує ЗМІ.

Контекст:

22 квітня голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Костянтин Ущаповський в ефірі національного телемарафону говорив, що уряд України розглядає кілька варіантів підвищення тарифів на електроенергію для населення. Про це пише пресслужба НКРЕКП.