Найбільші промислові підприємства у 2017 році продемонстрували значне зростання прибутку, незважаючи на "Роттердам плюс" – ЗМІ
Імовірність зниження конкурентоспроможності українських підприємств через запровадження під час розрахунку тарифів формули "Роттердам плюс" виявилася міфом: чистий прибуток найбільших споживачів електроенергії за підсумками минулого року зріс порівняно з 2016-м, пише видання znaj.ua.
Найбільші українські промислові споживачі електроенергії за підсумками 2017 року продемонстрували значне зростання прибутку, незважаючи на вартість вугілля й тариф на електроенергію, пише видання Znaj.ua.
Портал зазначає, що чистий прибуток компанії "Метінвест" за підсумками минулого року становив $617 млн порівняно з $118 млн у 2016 році, чистий прибуток минулого року збільшили і меткомбінат "Арселорміттал Кривий Ріг" – на 87,4%, до $190 млн, і компанія Ferrexpo – на 108%, до $394 млн.
У 2017 році Запорізький феросплавний завод, за попередніми даними, збільшив чистий прибуток у 9,4 раза, до 1,648 млрд грн порівняно зі 175,3 млн грн чистого прибутку у 2016 році, пише видання і наголошує, що у феросплавній галузі ціна електроенергії сягає половини собівартості продукції.
"Такі результати наочно демонструють, що і після запровадження ринкової формули розрахунку вартості електроенергії для промислових споживачів українська продукція, у тому числі й енергоємна, зберігає сильні конкурентні переваги. Оскільки навіть зараз вартість струму в Україні лишається однією з найнижчих у Європі (вартість струму для населення – однозначно найнижча)", – зазначає редакція znaj.ua.
Зростання тарифів на газ і електроенергію у 2017 році було несуттєвим на тлі значного зростання вартості кінцевої продукції, пояснив у коментарі виданню аналітик держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Олег Гнітецький.
"У першу чергу дорожчає продукція. За цей період ціни значно зросли. Тобто ціни на кінцеву продукцію зросли, при цьому собівартість зростає меншими темпами, от і все", – сказав експерт.
Ринкові ціни на газ в Україні з 2016 року розраховують за формулою "Дюссельдорф плюс" (середня ціна газу за 12 місяців у німецькому хабі NCG + доставка в Україну), на електроенергію – за формулою "Роттердам плюс" (середня ціна газу за 12 місяців в голландському хабі ARA, порти Амстердам–Роттердам–Антверпен + доставка в Україну).
За даними Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в Україні встановлено найнижчі в Європі тарифи на електроенергію для населення.
Секретаріат Енергетичної спільноти ЄС провів аналіз роботи відомства, експерти визнали роботу прозорою, суттєвих порушень не виявили, проте підкреслили значний політичний тиск.