Нардепка Буймістер: Реформу приєднання до електромереж підтримують Нацрада реформ і експерти
Реформа приєднання до електромереж не передбачає "зростання надприбутків власників обленерго", заявила нардепка від "Слуги народу" Людмила Буймістер.
Реформу приєднання до електромереж підтримують Національна рада реформ у повному складі, а також галузеві експерти. Про це у Facebook 8 жовтня заявила нардепка від "Слуги народу" Людмила Буймістер.
Нардепка написала, що ЗМІ поширили "маніпулятивну статтю про те, як в.о. міністра енергетики [Ольга] Буславець нібито лобіює інтереси обленерго й ініціює зростання їхніх доходів, через що, мовляв, зростуть тарифи для споживачів електроенергії". За її словами, запропоновані міністерством ініціативи стосуються реформи під'єднання до енергомереж.
Буймістер підкреслила, що реформу 29 вересня схвалила Нацрада реформ, до складу якої, зокрема, входять президент, прем'єр-міністр, глава Офісу президента і секретар Ради нацбезпеки і оборони України. Також, за її словами, реформу підтримали експертна рада при Міненерго, енергетичний комітет Європейської бізнес-асоціації, представники профільної асоціації "Розумні електромережі України", Всеукраїнська енергетична асамблея та інші.
"Підтримує реформи не Буславець, а Нацрада реформ, а значить, і її очільник, президент [Володимир] Зеленський, і прем'єр [Денис] Шмигаль, і представники Мінекономіки, РНБО і ще купа експертів, енергетики та економісти, що знаються в темі приєднань до електромереж та Doing Business", – підкреслила вона.
За словами Буймістер, реформа передбачає скорочення строків під'єднання; збільшення потужності енергетичної інфраструктури; розвиток енергомереж відповідно до перспективного плану розвитку територій; здешевлення плати за приєднання завдяки перекладанню відповідальності за інвестиції на обленерго.
Нардепка зазначила, що пропонують підстанційну частину вартості, тобто плату за потужність, із клієнта перенести на енергокомпанію. Це, за її словами, дасть змогу здешевити приєднання до 46% залежно від його типу.
"Рішення, яке ми запропонували, – це результат багатомісячних досліджень, розрахунків та оцінок. В обговоренні брали участь ключові експерти та учасники енергоринку, які також підтримували таку концепцію, оскільки розуміють: це дозволить реформувати процес приєднання, що позитивно позначиться на економіці, інвестпривабливості країни, розвитку бізнесу. Ефект відчує кожен споживач, що буде приєднуватися до електромереж", – підкреслила депутатка.
Вона зазначила, що реформа "не передбачає зростання надприбутків власників обленерго".
"Адже із впровадженням стимулювального тарифу на обленерго лягають відповідні інвестиційні зобов'язання та чіткі вимоги до покращення якості. Пропозиція експертів – це розвиток економіки, створення робочих місць, якісна інфраструктура електромереж, справедлива ціна на підключення до мережі, поліпшення інвестпривабливості України", – заявила Буймістер.
Згідно з даними НКРЕКП, зношеність мереж в Україні становить 80%, заявляв 2017 року в ефірі NewsOne тодішній голова відомства Дмитро Вовк.
За інформацією Delo.ua, Нацкомісія з енергетики із 2012 року розглядає можливість переходу на стимулювальне тарифоутворення, але його досі не запровадили.
25 червня генеральний секретар європейської галузевої асоціації Eurelectric Крістіан Рубі заявив, що для того, щоб Україна досягла успіху, вона має розв'язати питання стимулювання інвестицій в електричні мережі.