Нардеп Рабінович: Поки що головна заслуга наших антикорупційних органів – перше місце України за корупцією
В Україні вже немає такої галузі, у якій не крадуть, тому антикорупційні органи мають працювати ефективніше, ніж зараз, але водночас – у правовому полі, заявив народний депутат України, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
Колосальне фінансування не допомагає українським антикорупційним органам розв'язувати поставлені завдання, заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович в ефірі авторської програми "Хто кому Рабінович" на каналі "112 Україна".
"Нам обіцяють, що підвищать мінімальну зарплату і ми станемо жити краще. Але ми і так уже багато чого досягли. Величезні реформи пройшли в усіх сферах. Буквально днями опублікували дані, за якими Україна очолила рейтинг найнижчих зарплат у Європі. Перед нами йдуть Молдова, Азербайджан, до того ж вони випереджають нас суттєво. Скажімо, в Азербайджані середня зарплата становить €232. Як вийшло так, що Україна стала найбіднішою країною Європи в умовах приголомшливих реформ і унікальної боротьби з корупцією? Уточню цей момент: серед 41 країни світу Україна посідає перше місце за корупцією! Мільярди вкладено в антикорупційні органи – хто з них насправді бореться з корупцією?" – зазначив парламентарій.
Національне антикорупційне бюро потрібне Україні, але воно не має перетворитися на "сталінську систему", уважає політик.
"Нас розкрадають із такою швидкістю і з такою нахабністю, що мені взагалі все одно, хто буде викривати корупціонерів – як, думаю, і 99% нашого населення. Чітка позиція – моя особисто та партії "За життя": НАБУ – украй необхідна і правильна організація, але це не означає, що їй дозволено ставати сталінською системою, яка заарештовує всіх без розбору. Ви нам дуже потрібні, але працюймо в правовому полі", – заявив нардеп.
Рабінович уважає, що поки реальних результатів від роботи НАБУ та інших антикорупційних структур немає.
"У нас уже немає такої галузі, у якій не крадуть. Тому нам потрібно, щоб усі наявні антикорупційні органи почали ефективніше працювати. Я читаю, що 324 кримінальні справи відкрито – де за ними суди, де саджання? Їм тепер не вистачає антикорупційного суду. А чого не вистачатиме, коли його створять? Що ще треба зробити в країні, щоб тут перестали красти? На жаль, поки що головна заслуга наших антикорупційних органів – перше місце України за корупцією", – сказав він.
У дослідженні, проведеному компанією Ipsos MORI за замовленням аудиторської фірми Ernst & Young у квітні 2017 року, Україна опинилася на першому місці за рівнем сприйняття корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії та Африки. Станом на січень 2017 року Україна посіла 131-шу позицію у складеному Transparency International рейтингу "Індекс сприйняття корупції".
Про найнижчі в Європі зарплати, які отримують українці, 7 грудня повідомив аналітичний центр "Тексти.org". За даними авторів дослідження, в Україні чиста середня зарплата становить €190.